Paulini Wrocław

Ogłoszenia 31 marca

Ogłoszenia 31 marca

1. Świętujemy i trwamy w radości z powodu zmartwychwstania Chrystusa. Z tej okazji życzymy Wam wszystkim wielu łask Bożych, odnowionej nadziei, mocnej wiary oraz bezgranicznej miłości. Skoro Bóg zwyciężył z grzechem i śmiercią to może także zwyciężyć ze wszystkimi naszymi trudnościami i słabościami. Niech więc objawia się w Waszym życiu jako Zwycięzca.
2. Dziękujemy za udział w Triduum Paschalnym, w tych najważniejszych liturgiach w ciągu całego roku. Mogliśmy je przeżywać w skupieniu i ze spokojem dzięki wielu osobom, które zaangażowały się w ich przygotowanie. Dziękujemy kościelnemu, który koordynował wszystkie przygotowania i przebieg tych dni, serwisowi sprzątającemu, który dba o czystość naszej świątyni, osobom odpowiedzialnym za dekoracje, za układanie kwiatów, wspólnotom Neokatechumenalnym za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego, organistom i chórowi Vita Nova za piękną oprawę liturgii, służbie liturgicznej i osobom czytającym czytania, osobom zaangażowanym w procesję rezurekcyjną oraz wszystkim, którzy pomagali w lepszym przeżyciu tych dni.
3. Jutro msze św. w porządku niedzielnym, a ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na Papieski Wydział Teologiczny oraz Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.
4. Cały ten tydzień będziemy przeżywać jako oktawę Wielkanocy, każdy dzień tygodnia będzie obchodzony jako uroczystość. Z tego też względu w piątek nie będzie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
5. Ten tydzień to także czas nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Odmawiamy ją codziennie na mszach św. wieczornych. Za tydzień w Uroczystość Miłosierdzia Bożego zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 15.00
6. W środę po mszy św. wieczornej Jasnogórska Rodzina Różańcowa zaprasza wszystkich chętnych na adorację i dzielenie słowem Bożym w Sali Aniołów.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w czwartek i piątek o godz. 17.30. W piątek także nocne czuwanie maryjne od godz. 21.00. W sobotę msza św. wynagradzająca o godz. 11.00, poprzedzona różańcem o godz. 10.30 i możliwością spowiedzi.
8. W czasie tych świąt rozpoczęliśmy - zainspirowaną przez Episkopat Polski - dziewięcioletnią nowennę przez dwutysiącleciem dzieła odkupienia, które będziemy przeżywać w 2033 roku. Z tego powodu w kolejnych latach będziemy szczególnie uroczyście obchodzić Triduum Paschalne, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz Chrystusa Króla Wszechświata. Więcej informacji w gablotach.
9. Dziękujemy Wam za wszystkie dary i ofiary, jakie składacie na potrzeby Sanktuarium, parafii i klasztoru. Przypominamy, że trwa zbiórka ofiar na nowe meble do zakrystii. Można je wpłacać w zakrystii lub kancelarii, poprzez ofiaromat lub przelewem na konto. Szczegóły zbiórki można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz na plakatach i ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą.