Paulini Wrocław

Parafia

Parafia

Tym, czym jest oaza na pustyni, we Wrocławiu, naszym mieście, jest Kościół pw. św. Antoniego. Bogata architektura Kościoła niesie już od ponad trzech wieków piękną historię tego miejsca zarówno w wymiarze zewnętrznym – materialnym, jak i w wymiarze wewnętrznym – duchowym.

Historie ludzkich doświadczeń splatają się nieustannie z historią zbawienia nas chrześcijan, którym od kilku lat patronuje obok świętych Antoniego i Mikołaja – Jasnogórska Matka Kościoła.

Jesteś spragniony i utrudzony? Przyjdź i zaczerpnij ze źródła bijącej Miłości Chrystusa i Jego oraz twojej Matki – Maryi.

Decyzją Metropolity Wrocławskiego, Abp Józefa Kupnego nasz kościół został ustanowiony Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła. Uroczystego ogłoszenia dekretu o ustanowieniu Sanktuarium dokonano 25 marca o godz. 18.00 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Sanktuaria są darem miłosiernego Boga. W nich człowiek może doświadczyć radości i pokoju, jako owoców obecności Boga. Doświadczenie obecności Boga w sanktuarium jest łaską. Wyraża się ona w cudownych uzdrowieniach, w nawróceniach, w umocnieniu wiary i doznaniu pociechy w trudnych chwilach życia. W sanktuariach Bóg jest szczególnie hojny. Chce obdarować każdego, kto przekracza próg sanktuarium. Należy pamiętać, że sanktuarium jest „Domem Bożym” i „Bramą do nieba”.

Galeria

Porządek Mszy Świętych i nabożeństw

Porządek Mszy Świętych i nabożeństw

W naszym sanktuarium Msze Święte i nabożeństwa sprawowane są zgodnie z następującym porządkiem...

więcej
Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna

czynna we wtorki i czwartki od 16:00 do 18:00, w soboty od 10:00 do 12:00   adres...

więcej
Historia

Historia

Wśród zaułków wrocławskiej starówki, ukryty wśród kamienic, wtopiony w historię miasta podobnie...

więcej

Duszpasterstwo

Człowiek jest istotą społeczną. By mógł się rozwijać potrzebuje odpowiedniego środowiska...

więcej