Paulini Wrocław

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

W naszej parafii Rodzina Różańcowa istnieje od 1993 r. Obecnie jest w niej 7 Róż Różańcowych, których patronami są:

Opiekunem Wspólnoty jest - o. Piotr Gomółka.

W 2003 r. parafialna Rodzina Różańcowa została włączona do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej (założonej w 1970  r. na Jasnej Górze). Każdy członek Rodziny Różańcowej w parafii św. Mikołaja staje się członkiem JRR i duchowo łączy się z Sanktuarium Narodu.  Przynależność do JRR zobowiązuje wszystkich członków do codziennego odmawiania i rozważania przynajmniej jednej tajemnicy różańca św., szczególnie w intencji Ojca św., biskupów i kapłanów i całego ludu Bożego.

W III niedzielę miesiąca cała Wspólnota Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej uczestniczy Eucharystii o godz. 10.30, a po niej w krótkim spotkaniu formacyjnym. Wtedy też odbywa się zmiana tajemnic różańca św. na kolejny miesiąc i następuje podanie intencji papieskich, misyjnych i parafialnych. Intencje dostępne są na stoliku przy wejściu do kościoła.

Działania Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej w parafii:

Nowi członkowie:

Do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej można przystąpić poprzez:

Zapraszamy wszystkie chętne osoby, (niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania) do włączenia się w nurt pięknej modlitwy różańcowej. Do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej można przystąpić również będąc w innej wspólnocie.

Prymas Kard. Stefan Wyszyńskiego skierował do Polaków apel:
Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie Wasze serca, by stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego, pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej.

Polecane strony:
http://www.jrr.jasnagora.pl/pl/
http://rozaniec.maryjni.pl/index.html

Aktualności dla JRR

Aktualności dla JRR

CAŁONOCNA ADORACJA W CISZY 27/28.12.2019r. Zapraszamy na całonocną adorację w ciszy w intencji wynagradzającej za grzechy przeciw Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi oraz za oo. Paulinów i kapłanów. Najważniejsze informacje: Termin: 27/28.12.2019r. (piątek/sobota)....

czytaj więcej