Paulini Wrocław

5 Niedziela Wielkiego Postu - 26 marca OGŁOSZENIA

5 Niedziela Wielkiego Postu - 26 marca OGŁOSZENIA

 1.  Zapraszamy na nabożeństwa Męki Pańskiej - Gorzkie Żale, celebrowane w każdą niedzielę o godz. 17.00 i Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.15.
 
2.  W najbliższy wtorek 28 marca o godz. 19.00 odbędzie się koncert wielkopostny w wykonaniu zespołów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu: 
Chóru Kameralnego, Orkiestry Smyczkowej Wydziału Edukacji Muzycznej oraz organisty Mikołaja Szczęsnego. Wykonane zostaną utwory o tematyce pasyjnej. Szczegóły na plakacie.

3.  W najbliższą środę o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwolnienia i uzdrowienia duszy i ciała. W naszym sanktuarium pragniemy zawierzać Jezusowi wszystkie nasze choroby - duszy i ciała, za przyczyną Maryi prosić Syna Bożego, aby przemieniał nasze serca i uczył nas miłości.

4.  W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W pierwszą sobotę zapraszamy o godz. 11.00 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 10.30.
 
5.  W zakrystii jest możliwość nabycia baranki oraz piękne świece paschalne na stół wielkanocny. Dochód jest w całości przeznaczony przez Caritas dla najuboższych. Serdecznie zapraszamy do wsparcia i pomoc potrzebującym.
 
6.  Parafia św. Maurycego organizuje spotkanie ewangelizacyjne dla osób niewierzących lub poszukujących, pt. „Nieznanemu Bogu”. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na ulotkach leżących pod chórem.

7.  W sobotę 1 kwietnia w Katedrze Wrocławskiej na Mszy św. o godz. 11.00 Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, będzie dziękował za 40 lat święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. Rocznica święceń kapłańskich naszego Metropolity jest dobrą okazją do dziękczynienia za dar kapłaństwa jak również wspólną modlitwą o nowe powołania.
 
8.  Serdecznie zapraszamy w dniach 5-8 kwietnia na Jasną Górę, młodzież męską (od klasy maturalnej), aby w okresie Wielkiego Tygodnia wejść w szczególny czas modlitwy i skupienia ku rozeznaniu swojej drogi życiowej. Koszt – ofiara dobrowolna. Więcej szczegółów na stronie powolania.paulini.pl
 
9.  Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, którzy wspierają ubogich modlitwą i jałmużną i różnymi darami.
 
10.  Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Henryka Wojniusza, śp. Andrzeja Tuszyńskiego, śp. Teresę Sokołowską oraz zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…