Paulini Wrocław

2 Niedziela Wielkiego Postu - 5 marca OGŁOSZENIA

2 Niedziela Wielkiego Postu - 5 marca OGŁOSZENIA

1. Dziś w II niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Ad Gentes”, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Dziś nasza parafia pomaga misjom paulińskim w Kamerunie i RPA. Pamiętajmy o naszych paulińskich misjonarzach w codziennych modlitwach. By wesprzeć paulińskich misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych i charytatywnych, chcemy wspomóc ich także przez ofiary, jakie będziemy mogli złożyć do puszek przed kościołem po każdej Mszy świętej. Bóg zapłać za wszelki dar serca.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. Odbywa się ona od godz. 13.00 do 17.00.

3. W minioną środę zakończyły się wielkopostne rekolekcje w naszej parafii. Dziękujemy Panu Bogu za ten bezcenny czas łaski.

4. Za tydzień o godz.13.30 Msza święta z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez wspólnotę "Koinonia Jan Chrzciciel".

5. Przeżywając okres Wielkiego Postu, zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tego, co Jezus wycierpiał z miłości do każdego z nas. W przeżyciu tej prawdy pomagają nam nabożeństwa Męki Pańskiej - Gorzkie Żale, celebrowane w każdą niedzielę o godz. 17.00 i Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.15.

6. W zakrystii jest możliwość nabycia baranków na stół wielkanocny oraz paschalików wielkanocnych. Dochód jest przekazywany przez Caritas Archidiecezji, na pomoc potrzebującym. Pod chórem wyłożone zostały papierowe skarbonki na jałmużnę dla ubogich. Zachęcamy wszystkich do dzieł miłosierdzia.

7. Wdzięczni Bogu za dary i łaski, jakie otrzymali w swoim życiu, bracia i siostry z I Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej formującej się przy naszej świątyni, zapraszają na wspólne modlitwy, w czasie których złożą WYZNANIE WIARY. Szczegóły na plakacie.

8. Galeria i Pracownia ikon przy ul. Św. Antoniego 34 zaprasza na wystawę:
RATUNEK NA SKRZYNI AMUNICJI PISANY
Wystawa prezentuje prace wykonane na oryginalnych fragmentach skrzyń przeznaczonych do przenoszenia amunicji w Ukrainie. Głównym założeniem prac jest zmiana tego co służy do przenoszenia śmierci w wizerunek głoszący miłość, pokój i dobro.
Prezentacja została wzbogacona o poezje Huberta Kampy – ikonografa, prezesa fundacji In Blessed Art. Prace i teksty są owocem wyjazdów Huberta na wojnę w Ukrainie. Zapraszamy do galerii.

9. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, którzy wspierają ubogich modlitwą i różnymi darami.