Paulini Wrocław

4 Niedziela Adwentu 18 grudnia OGŁOSZENIA

4 Niedziela Adwentu 18 grudnia OGŁOSZENIA

1. Razem z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, zapraszamy na drugi Adwentowy Koncert u Paulinów. Serdecznie zapraszamy dziś na godz. 17.00.

2. W tym tygodniu będziemy służyć w sakramencie pojednania w następujących godzinach:

od poniedziałku do czwartku od godz. 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00
- w piątek od 9.00 do 18.00 bez przerwy oraz w sobotę od 9.00 do 15.00 bez przerwy

3. W tym roku Wigilię Bożego Narodzenia przeżywamy w sobotę. Ostatnia Msza św. Roratnia o godz. 7.00. 

4. Zapraszamy na Mszę Świętą o północy zwaną „Pasterką”. Podczas tej Eucharystii będziemy modlić się w intencji wszystkich parafian i sympatyków naszego Sanktuarium, a także za wszystkich Dobrodziejów. 

5. W najbliższą niedzielę 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorna o godz. 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o 7.30.

6. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się wyjątkowy, bezpłatny koncert, który organizuje Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”. To koncert z cyklu "Biblia i muzyka", który wznawiamy po 4 latach. W tym roku odbędzie się w naszym kościele i jest zatytułowany: Biblia i muzyka: Psalm 19 - „Niebiosa głoszą chwałę Boga”.
 Usłyszymy koncert w wykonaniu chóru Cantores Minores Wratislavienses oraz dwóch kwartetów z Chóru „OKTOICH” i Chóru „Synagogi Pod Białym Bocianem”. Częścią występu, poprzedzającą śpiew Chóru, będzie dysputa, w której – już tradycyjnie – uczestniczyć będą przedstawiciele czterech wyznań obecnych w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku. Serdecznie zapraszamy.

7. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w całkowitej ciszy, która powinna odbyć się już w najbliższy piątek zostaje wyjątkowo przeniesiona na ostatni piątek roku kalendarzowego. Zapraszamy zatem chętnych na piątek 30 grudnia.

8. W ramach wizyty duszpasterskiej, zwanej „Kolędą” pragniemy początkiem przyszłego roku udać się z błogosławieństwem do rodzin naszej parafii.
Wizyta duszpasterska odbędzie tylko na życzenie konkretnych osób.
Osoby, które chciałyby przyjąć w styczniu kolędę, prosimy o zgłoszenie w zakrystii, mailowo lub na dyżurny numer komórkowy.
Zgłoszenia przyjmujemy do 26 grudnia. Na podstawie zgłoszeń ustalimy plan kolędy, który ogłosimy w niedzielę 1 stycznia.
Wizytę rozpoczniemy od wtorku - 3 stycznia.

9. W zakrystii można jeszcze nabyć świece Caritas, szczególny znak naszej pamięci o najuboższych i nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

10. Zbliżające się święta przeżyjmy w pokoju i zawierzeniu przychodzącemu Zbawicielowi naszej codzienności i otaczających nas wydarzeń.