Paulini Wrocław

1 Niedziela Adwentu 27 listopada OGŁOSZENIA

1 Niedziela Adwentu 27 listopada OGŁOSZENIA

1. Czas Adwentu w naszym Sanktuarium rozpoczęliśmy adwentowymi rekolekcjami, które będą trwały do środy. Życzymy o. Melchiorowi, by współpracując z łaską Ducha św. otwierał nas na miłość do Boga i Jego świętej Matki.
Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach świętych, a w dni powszednie na Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych.
W tygodniu po Mszach Świętych rekolekcyjnych dodatkowa katecheza Maryjna oraz modlitwa zawierzenia Maryi.

2. Zapraszamy na Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej, by z Nią czuwać i oczekiwać na przyjście Jezusa. Msze święte roratnie sprawowane będą codziennie o godzinie 7.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o nowych powołaniach kapłańskich i zakonnych, a także o intencji wynagradzającej za grzechy Najświętszemu Sercu Jezusa.
W najbliższą sobotę zapraszamy czcicieli Matki Najświętszej na różaniec i Mszę świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.30.

4. Za tydzień w II niedzielę Adwentu przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Aktualnie kościołowi za wschodnią granicą służy 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr i 40 braci zakonnych z Polski oraz wolontariusze świeccy. W ramach adwentowej jałmużny będzie możliwość wsparcia tego misyjnego dzieła.

5. Stało się już pewną tradycją – że w naszym kościele mają miejsce Koncerty Adwentowe. Również w tym roku chcemy wszystkich na nie serdecznie zaprosić. Pierwszy koncert planowany jest już dziś. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

6. Zebraliśmy i przekazaliśmy na utrzymanie naszego paulińskiego seminarium 4000 zł. Na budowę nowych kościołów naszej archidiecezji zebraliśmy i przekazaliśmy 600 zł. Niech Bóg wynagrodzi ofiarność Waszych serc.

7. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech tych świec nie zabraknie w żadnym domu. Zanieśmy je również do osób starszych i samotnych, naszych krewnych czy sąsiadów jako znak wspólnoty wiary. Są również w zakrystii do nabycia opłatki na wieczerzę wigilijną.

8. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłą śp. Marię Nowak oraz zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....