Paulini Wrocław

2 Niedziela Zwykła 17 stycznia OGŁOSZENIA

2 Niedziela Zwykła 17 stycznia OGŁOSZENIA

1. We wszystkich klasztorach paulińskich dzisiejsza niedziela, przeżywana jest jako Zewnętrzna Uroczystość ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, głównego Patrona i Patriarchy naszego paulińskiego zakonu. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w naszych intencjach, za wszelkie oznaki i gesty życzliwości oraz troski o naszą wspólnotę zakonną pracującą tutaj we Wrocławiu. Święty Paweł I Pustelnik w kościołach paulińskich, od zawsze był czczony, również jako opiekun dzieci i kobiet spodziewających się potomstwa. Po Mszy świętej pobłogosławimy dzieci.

2. W najbliższą środę z racji kończącego się jubileuszu 750-lecia śmierci bł. Euzebiusza - założyciela naszego paulińskiego zakonu, zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Chcemy przez nią wyrazić naszą wdzięczność Bogu za dar bł. Euzebiusza, przykład i rolę, jaką odegrał w nadaniu właściwego kształtu i drodze naszego zakonnego życia.

W tym dniu również swój dzień imienin obchodzi nasz współbrat – o. Sebastian Gotkowicz. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego Sanktuarium na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Obędzie się ona w całkowitej ciszy. Podczas czuwania od godz. 22.00 kościół będzie zamknięty. Wejście do i wyjście z kościoła będą możliwe tylko o pełnych godzinach. Początek czuwania o godz. 21.00 zakończenie o 7.00 rano w sobotę.

4. W ramach wizyty duszpasterskiej od jutra od godziny 16.00 udamy się z błogosławieństwem do rodzin naszej parafii.

Plan kolędy przedstawia się następująco:
w poniedziałek 18 stycznia – ul. Bolesławiecka, Złotoryjska, Strzegomska, św. Mikołaja i Orląt Lwowskich
we wtorek 19 stycznia – ul. Podwale, Zelwerowicza, Drzewna, Sikorskiego, Sokolnicza, Legnicka nr 30, 28, 26, 24, 22 i Braniborska
w środę 20 stycznia – ul. Włodkowica, św. Antoniego, Robotnicza, Góralska, Nowy Świat, Cieszyńskiego i Jana Pawła II
w czwartek 21 stycznia – ul. Nabycińska, Legnicka nr 18, 20  i Dobra

5. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia Dniem solidarności z Chorwacją. Tego dnia w polskich kościołach podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić za poszkodowanych oraz będziemy zbierać datki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

6. Kalendarz Liturgiczny:
      we wtorek – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara
      w czwartek – wsp. św. Agnieszki

7. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą ś.p. Antoninę Stępniewską oraz naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…