Paulini Wrocław

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla 22 listopada OGŁOSZENIA

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla 22 listopada OGŁOSZENIA

1. Przypominamy, że w naszej świątyni może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie maksymalnie 25 osób. Dodatkowe Msze święte niedzielne są celebrowane o godz. 14.00 i 16.00. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory.

2. Do końca listopada o godz. 17.30 modlimy się na różańcu za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

W tym tygodniu wypominki będą odczytane według następujących ulic:

w poniedziałek – ul. Robotnicza, Zelwerowicza i Złotoryjska

w czwartek – ul. Św. Mikołaja i Tęczowa oraz wypominki z parafii złozone później

w piątek i sobotę - wypominki bez zapisanej ulicy i spoza parafii

3. Pragniemy przypomnieć, że w dzisiejszą niedzielę zbierać będziemy do puszek dobrowolne ofiary przeznaczone na budowę nowych kościołów w Archidiecezji. Bóg zapłać za hojność serc.

4. Zachęcamy do wcześniejszego nabywania świec Caritas w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które już są dostępne w zakrystii. Tylko w tym roku pomimo pandemii wrocławskiej Caritas udało się dofinansować w naszej archidiecezji wypoczynek dla niemal 400 dzieci. Niech tych świec nie zabraknie w żadnym domu. Zanieśmy je również do osób starszych i samotnych, naszych krewnych czy sąsiadów jako znak wspólnoty wiary.

5. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego Sanktuarium na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Obywa się ona w całkowitej ciszy. Do godz. 22.00 i od 5.30 jest otwarty. W nocy czuwania kościół jest zamknięty. Wejście do i wyjście z kościoła są możliwe tylko o pełnych godzinach. Początek czuwania o godz. 21.00 zakończenie o 7.00 rano w sobotę.

6. W przyszłą sobotę serdecznie zapraszamy wszystkich do naszego Sanktuarium na modlitwę różańcową. Rozpocznie się o godz. 9.00 i zakończy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

7. Przyszła niedziela otwiera przed nami nowy okres liturgiczny w kościele, jakim jest Adwent. Ten czas w naszej parafii – jak było to zwyczajem lat poprzednich – rozpoczynaliśmy rekolekcjami. W tym roku z racji ograniczonej liczby wiernych w kościele, nie będzie rekolekcji.

8. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Jadwigę Górską, którą Bóg powołał do siebie w minionym tygodniu oraz zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....