Paulini Wrocław

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia
 1. Kończy się oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. II niedziela wielkanocna, nazywana jest - Niedzielą białą.Obchodzimy ją również, jako ŚwiętoBożego Miłosierdzia. Pragniemy to Boże Miłosierdzie szczególnie zauważyć, podkreślić i przeżyć,wyrażając naszą wdzięczność Bogu przez modlitwę.
  W związku z tym, zapraszamy serdecznie, na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia – dzisiaj - o godz. 15.00.
  W tej GODZINIE ŁASKI,  jednocząc się z Chrystusem, chcemy wspólnie, upraszać łaskę miłosierdzia, dla siebie i całego świata.Nieszpory o godz.17.30
 2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich rodziców. Po tej Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 3. W poniedziałek – liturgicznie, przeniesiona z 25 marca - Uroczystość Zwiastowania   Pańskiego. Dzień świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00 i o 18.00. Podczas  Mszy św. o godz. 18.00 będziemy mogli  przystąpić do duchowej adopcji dziecka  poczętego. Po tej Mszy św. o godz. 19.00 w ramach V Festiwalu –Musica Claromontana, serdecznie zapraszamy wszystkich, na UROCZYSTY AKATYST – MODLITWĘ NA CZEŚĆ MARYI w wykonaniu Prawosławnego chóru „OKTOICH” pod dyrekcja Ks. Grzegorza Cybulskiego. Wstęp wolny. O szczegółach możemy przeczytać w gablocie przed kościołem. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Jasnej Górze, swoje śluby wieczyste złoży sześciu  naszych  współbracia paulinów, a wśród nich, wrocławianin - br. Zbigniew Karpowicz pochodzący z par. św. Agnieszki. Polecamy ich naszej modlitwie i opiece Maryi
 4. Od jutra, wracamy do dawnego układu godzin Adoracji Najświętszego Sakramentu, i spowiedzi świętej. Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.
 5. Przyszła niedziela 15 kwietnia ogłoszona została w Polsce Niedzielą Biblijną. W tym roku będzie to już  Drugi Narodowy Dzień Czytania PISMA ŚWIĘTEGO.W związku z tym, o godz. 17.00, zamiast nieszporów, będziemy celebrować nabożeństwo Słowa Bożego, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. W trakcie tego nabożeństwa rozdawane będą fragmenty listu św. Pawła do Rzymian, do kontynuacji spotykania się ze Słowem Bożym w domu.
 6. Również w przyszłą niedzielę tj. 15 kwietnia gościć będziemy w naszej Parafii w ramach Rejonowego Dnia Wspólnoty - Domowy Kościół, rodzinną gałęź Ruchu Światło - Życie wraz z jego rejonowymmoderatorem, jezuitą -  o. Maciejem Konecem.
 7. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych, których Bóg odwołał do siebie w ostatnim czasie.Wieczny odpoczynek raczim dać Panie…