Paulini Wrocław

Ogłoszenia 3 grudnia

Ogłoszenia 3 grudnia

1. Po mszy św. przy bocznym ołtarzu Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” będzie sprzedawać dewocjonalia i ozdoby wykonane ręcznie z drzewa oliwnego przez chrześcijan z Ziemi Świętej. Dochód będzie przeznaczony na pomoc humanitarną dla chrześcijańskich rodzin tam mieszkających.
2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny okres adwentu, czyli radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Tradycyjne Roraty będziemy odprawiać w dni powszednie na mszach św. porannych.
3. Dziś I niedziela miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do 16.00.
4. O godz. 16.30 pierwszy koncert z cyklu koncertów adwentowych pt.: „Gaudete in Domino semper”, które organizujemy we współpracy z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Następne koncerty będą w kolejne niedziele adwentu o godz. 19.00. Więcej informacji na plakatach.
5. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: duże świece w cenie 20 zł, a małe w cenie 10 zł.
6. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu jak w każdy piątek. Jest to dzień kiedy zwyczajowo możemy rozpocząć 9-miesięczne dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego, do czego zachęcamy. Wspólny obrzęd rozpoczęcia modlitwy za dzieci nienarodzone będzie na mszach św. o godz. 15.00 i 18.00.
7. Za tydzień zbiórka do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
8. W ostatnich dniach udało nam się wymienić rozbite okno nad wejściem głównym do kościoła. Bóg zapłać za Wasze ofiary, dzięki którym możemy powoli, ale sukcesywnie podejmować konieczne w naszym kościele prace.
9. Rozpoczynamy w naszym kościele wyjątkowy i uroczysty czas, czas Centralnych Obchodów Jubileuszowych 25-lecia obecności Paulinów we Wrocławiu. Już dziś wieczorem wchodzimy w duchowe przygotowanie do tych wydarzeń poprzez rekolekcje, które poprowadzi bp Maciej Małyga. Przez trzy dni zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00, po niej agapę, czyli czas bycia razem przy wspólnym stole oraz konferencję.
W środę 6 grudnia Główna Uroczystość Jubileuszowa. Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Kupnego oraz w obecności Generała Zakonu Paulinów, o. Arnolda Chrapkowskiego i byłych przeorów wrocławskich o godz. 18.00. Przed mszą św., o godz. 17.30 Akatyst ku czci św. Mikołaja w wykonaniu chóru Vita Nova. Rozpocznijmy ten czas świętowania i dziękczynienia bardzo świadomie i z modlitwą. Otwórzmy się na działanie łaski Bożej i odnowę, którą daje nam Bóg w tym czasie. Na stoliku pod chórem są do wzięcia ulotki z programem Roku Jubileuszowego oraz obrazki z modlitwą na czas Jubileuszu.