Paulini Wrocław

Ogłoszenia 13 sierpnia

Ogłoszenia 13 sierpnia

1. Dziś przy wyjściu z kościoła zbierana jest ofiara do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Papieskiego Wydziału Teologicznego i Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to także dzień imienin o. Maksymiliana. Pamiętajmy w tym dniu o naszym Solenizancie.
3. We wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu msze św. w porządku niedzielnym oraz Nieszpory. Podczas każdej mszy św. będzie błogosławieństwo przyniesionych ziół i kwiatów.
4. Dzień 15-ty sierpnia został ogłoszony przez Episkopat Polski Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią z powodu ogromnej powodzi, jaka nawiedziła ten kraj. W tym dniu będziemy modlić się za poszkodowanych, a po każdej mszy św. zbierane będą ofiary do puszek jako pomoc materialna, która zostanie przekazana potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
5. W najbliższy czwartek rozpoczniemy nowennę, czyli 9-dniowe modlitewne i duchowe przygotowanie do Uroczystości Jasnogórskiej Matki Kościoła, Patronki naszego Sanktuarium 26 sierpnia. Zapraszamy na codzienną modlitwę o godz. 17.30 oraz na mszę św. o godz. 18.00. Więcej informacji na plakatach.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 msza św. w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
7. W minionym tygodniu odeszli z tego świata nasi parafianie: śp. Adrian Młynarski oraz śp. Romana Kisielewska. Polećmy ich i wszystkich naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…