Paulini Wrocław

25 Niedziela Zwykła 18 września OGŁOSZENIA

25 Niedziela Zwykła 18 września OGŁOSZENIA

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się, aby prasa, radio, telewizja, internet służyły prawdzie i dobru oraz zbliżały ludzi do Boga. Na Dolnym Śląsku od 28 lat w obrębie Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej tę służbę dla naszego Kościoła lokalnego realizuje Katolickie Radio Rodzina. 

2. Zapraszamy dziś do włączenia się w modlitwę za nasze miasto Wrocław. Rozpoczęcie procesją z bazyliki św. Elżbiety /kościół garnizonowy/ o godz. 16.00, zakończenie Mszą Świętą w kościele św. Doroty i Stanisława. W tej modlitwie pragniemy wyrazić naszą wdzięczność Bożej Opatrzności za uratowanie nas od kataklizmów oraz prosić, by dobry Bóg nas od nich zachował.

3. Kalendarz Liturgiczny:
                 we wtorek – wsp. świętych Męczenników Koreańskich
                 w środę – święto św. Mateusza Ewangelisty
                 w piątek - wspomnienie św. o. Pio

4. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego Sanktuarium na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Odbywa się ona w całkowitej ciszy. Podczas czuwania kościół będzie zamknięty. Wejście do i wyjście z kościoła będą możliwe tylko o pełnych godzinach. Początek czuwania o godz. 21.00 zakończenie o 7.00 rano w sobotę. O godz. 24.00 Eucharystia.

5. W najbliższą sobotę zapraszamy do naszego Sanktuarium wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na modlitwę różańcową o godz. 9.00, zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6. Zapraszamy do kancelarii parafialnej rodziców klas III, aby zapisywali swoje dzieci przed I Komunią Świętą. Podobnie prosimy o to młodzież klas VIII, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania.

7. W niedzielę 2 października, organizujemy wraz z JRR autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę – Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tej modlitewnej i duchowej podróży ku Sercu Matki Najświętszej. Zapisy w zakrystii.

8. Kontynuujemy renowację klatki schodowej prowadzącej na chór kościoła. Prosimy parafian oraz dobrodziejów o wsparcie tej inicjatywy. Ofiary na remont można składać w zakrystii lub przesłać na konto parafialne. Bóg zapłać tym, którzy wspierają ten cel.

9. Dziękujemy osobom, które wspierają Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła oraz tym, którzy włączają się w cotygodniowe piątkowe sprzątanie naszej świątyni. Niech Pan Jezus wynagrodzi Wam swoją przemożną łaską. Dowodem naszej wdzięczności jest Ofiara Mszy Świętej w intencji Dobroczyńców i Ofiarodawców w zbliżającą się ostatnią sobotę miesiąca o godz. 7.00.

10.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu śp. Daniela Wojciechowskiego, naszego Parafianina, który odszedł do Pana oraz zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…