Paulini Wrocław

24 Niedziela Zwykła 11 września OGŁOSZENIA

24 Niedziela Zwykła 11 września OGŁOSZENIA

1. Za tydzień w III niedzielę miesiąca Msza święta o godz. 10.30 w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po niej zmiana tajemnic i spotkanie organizacyjne w salce.

2. W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce praktykowana od wielu już lat procesja ulicami Wrocławia z relikwiami św. Stanisława biskupa i męczennika i św. Doroty. Rozpoczęcie procesji o godz. 16.00 w bazylice św. Elżbiety /kościół Garnizonowy/. Zakończenie Mszą św. w kościele św. Doroty. Serdecznie zapraszamy wszystkich którym leży na sercu intencja dziękczynienia i prośby za nasze miasto Wrocław.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach świętych będziemy zbierać dobrowolne ofiary do puszki, przeznaczone na potrzeby i utrzymanie naszego katolickiego Radia Rodzina.

4. Kalendarz Liturgiczny:
we wtorek – wsp. św. Jana Chryzostoma
w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
w czwartek – wsp. Matki Bożej Bolesnej
w piątek – wsp. św. Korneliusza i Cypriana

5. W najbliższą środę w Święto Podwyższenia Krzyża obchodzić będziemy DZIEŃ MODLITWY za UKRAINĘ. Jego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy w tych intencjach w tym dniu oraz o naszej świątyni na wspólną przebłagalną modlitwę z Maryją.

6. Zapraszamy do kancelarii parafialnej rodziców klas III, aby zapisywali swoje dzieci przed I Komunią Świętą. Podobnie prosimy o to młodzież klas VIII, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania.

7. Zachęcamy do dalszej jałmużny przy ołtarzu św. Antoniego oraz składania darów. Dary i ofiary przeznaczone są wyłącznie dla najuboższych rodzin naszej parafii oraz uchodźców. W pomieszczeniach przyklasztornych udzielamy schronienia dwóm matkom z czworgiem małych dzieci w wieku od 1 do 8 lat.

8. W niedzielę 2 października organizujemy wraz z JRR autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tej modlitewnej i duchowej podróży ku Sercu Matki Najświętszej. Zapisy w zakrystii.