Paulini Wrocław

Niedziela Bożego Miłosierdzia 24 kwietnia OGŁOSZENIA

Niedziela Bożego Miłosierdzia 24 kwietnia OGŁOSZENIA

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 12.00 oraz 15.00 do 18.00. W czwartki dodatkowo od 19.00 do 22.00. Pamiętajmy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich jutro o 19.45 na nocne czuwanie. Naszym gościem będzie o. George Brejdi z Libanu, ojciec misjonarz z Zakonu Maronitów.
Odprawi on Mszę św. w obrządku maronickim w języku arabskim, w tym samym obrządku, którym posługiwał się św. Charbel.
Zachęcamy Was, abyście w tym dniu przyłączyli się do nas i modlili się o pokój na Ukrainie, w Libanie i na całym świecie, a w szczególności o jedność między Wschodem a Zachodem.
Po zakończeniu będzie można zabrać do domu olej świętego Charbela. Ofiary w tym dniu przeznaczymy na potrzeby i prace duszpasterskie ojców misjonarzy z Libanu. Czuwanie zakończymy około pół godziny po północy.

3. W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i po niej modlitwę uwolnienia i uzdrowienia duszy i ciała. Chcemy w naszym sanktuarium z Maryją zawierzać Jezusowi wszystkie nasze choroby - duszy i ciała, za przyczyną Maryi prosić Syna Bożego, aby przemieniał nasze serca i uczył nas miłości. Przez wstawiennictwo Matki Bożej będziemy zawierzać Bogu przede wszystkim to, co jest dla nas trudne i gorzkie.

4. Przyszła sobota to ostatnia sobota miesiąca. W związku z tym zapraszamy wszystkich, a szczególnie czcicieli Matki Najświętszej, na modlitwę różańcową o godz. 9.00. Zakończy się ona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

5. Kalendarz Liturgiczny:
     w poniedziałek – święto św. Marka ewangelisty
     we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski
     w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy

6. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które każdego tygodnia sprzątają i przyozdabiają kościół oraz tym, którzy wspierają sanktuarium i klasztor różnymi darami.  Dowodem naszej wdzięczności jest Ofiara Mszy Świętej w intencji Dobroczyńców i Ofiarodawców w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 7.00.

7. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Tadeusza Herdzika, śp. Zdzisława Sucheckiego, śp. Wandę Gral oraz zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.