Paulini Wrocław

30 Niedziela Zwykła 24 października OGŁOSZENIA

30 Niedziela Zwykła 24 października OGŁOSZENIA

1.  Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy Koncert Czterech Wyznań, który odbędzie się jutro - w poniedziałek o godzinie 18.00 w kościołach i Synagodze Pod Białym Bocianem.
Publiczność będzie wędrowała przez poszczególne świątynie, wysłuchując koncertów, począwszy od Katedry Prawosławnej (godz. 18.00), kończąc w kościele Opatrzności Bożej (godz. 20.00).
Podczas tego wydarzenia będziemy mieli okazję do wysłuchania muzyki charakterystycznej dla każdego z czterech wyznań. Szczegóły koncertu na plakacie na furcie klasztornej.

2. W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i po niej modlitwę uwolnienia i uzdrowienia duszy i ciała. Chcemy w naszym sanktuarium z Maryją zawierzać Jezusowi wszystkie nasze choroby - duszy i ciała, za przyczyną Maryi prosić Syna Bożego, aby przemieniał nasze serca i uczył nas miłości. Przez wstawiennictwo Matki Bożej będziemy zawierzać Bogu przede wszystkim to, co jest dla nas trudne i gorzkie.

3. Kalendarz Liturgiczny:
w środę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu przeżywa swój dzień imienin nasz współbrat o. Tadeusz Słoniak. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. Najbliższa sobota jest ostatnią sobotą miesiąca, w związku z tym na godz. 9.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium czcicieli Matki Najświętszej na modlitwę Różańcową. Modlitwa ta zostanie zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

5. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc intensywnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. W zakrystii i pod chórem są do odebrania kartki na wypominki. Zachęcamy do tej formy modlitwy za zmarłych. Prosimy, aby na kartkach wyraźnie zapisać ulicę zamieszkania oraz imiona osób zmarłych, polecanych w wypominkach, gdyż to ułatwi nam odczytywanie treści.

6. W przyszłą niedzielę, jak w każdą ostatnią niedzielę października, będziemy zbierać do puszek po każdej Mszy świętej ofiarę na wsparcie i utrzymanie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Prosimy o wsparcie tej ważnej instytucji.

7. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które każdego tygodnia sprzątają i przyozdabiają kościół oraz tym, którzy wspierają sanktuarium i klasztor różnymi darami.  Dowodem naszej wdzięczności jest Ofiara Mszy Świętej w intencji Dobroczyńców i Ofiarodawców w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 7.00.