Paulini Wrocław

13 Niedziela Zwykła 27 czerwca OGŁOSZENIA

13 Niedziela Zwykła 27 czerwca OGŁOSZENIA

1. XIII niedziela zwykła to pierwsza niedziela przeżywana w okresie wakacyjnym. Polecamy modlitwie wypoczywających na wakacjach. Niech piękno otaczającej przyrody pozwoli odkryć wszystkim jeszcze pełniej prawdę o miłości Boga Stwórcy do swego stworzenia.

2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym adoracja Najświętszego Sakramentu tylko w godzinach popołudniowych - od godz. 15.00 do godz. 18.00 oraz w czwartki od 19.00 do 22.00. Spowiedź w tygodniu od 15.00 do 18.00, w soboty i w niedziele spowiadamy 15 min. przed Mszą świętą.

3. W okresie wakacyjnym zmianom ulegną także dni otwarcia kancelarii parafialnej. Będzie otwarta tylko we wtorki od 16.00 do 18.00 oraz soboty od 10.00 do 12.00.

4. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni módlmy się szczególnie za kapłanów, o powołania kapłańskie i zakonne oraz pamiętajmy o intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy, którymi to Serce ranimy.
 
5. W sobotę w naszym sanktuarium zapraszamy na Mszę świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 11.00. Mszę świętą poprzedzi modlitwa różańcowa.

6. Przypominamy, że przez okres wakacji jest zawieszona posługa duszpasterska chorym. Udamy się jednak z tą posługą do chorych na wyłączną prośbę chorego lub jego rodziny.

7. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – wsp. św. Ireneusza
we wtorek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu przeżywa swój dzień imienin nasz współbrat o. Piotr Pasierski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W tym dniu będziemy zbierać tacę na tzw. Świętopietrze, czyli ofiarę przeznaczoną na utrzymanie Stolicy Apostolskiej. Zachęcamy do ofiarności.
w sobotę – święto św. Tomasza, Apostoła

8. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 13.00 do 18.00.

9. Na czas rozpoczętych wakacji życzymy udanego wypoczynku, pogłębienia więzi z Panem Bogiem, nabrania sił duchowych i fizycznych, owocnego czasu dla siebie i najbliższych, a także wzmocnienia w sobie przekonania o wartości i potrzebie pełnienia misji dobrego chrześcijanina. Niech Jasnogórska Matka i św. Antoni pomagają przeżywać ten piękny czas w bliskości Boga.