Paulini Wrocław

Ogłoszenia 5 listopada

Ogłoszenia 5 listopada

1. Dziś jeszcze zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do 18.00 oraz na nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
2. Do środy włącznie o godz. 18.00 jest sprawowana msza św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.
3. W tym tygodniu będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach podczas różańca o godz. 17.30 według następującego porządku:
    - poniedziałek - ul. Legnicka
    - wtorek - ul. Dobra i Podwale
    - środa - pl. Orląt Lwowskich i Złotoryjska
    - czwartek - Jasnogórska Rodzina Różańcowa, ul. Nabycińska i Sikorskiego
    - piątek - pl. Jana Pawła II, ul. Drzewna, Tęczowa, Góralska, Bolesławiecka
    - sobota - ul. Cieszyńskiego, św. Mikołaja, Nowy Świat i Włodkowica
4. Spotkanie ministrantów w najbliższą środę, po mszy świętej wieczornej.
5. W sobotę od godz. 9.00 trzech ojców uda się do chorych z posługą sakramentalną.
6. Także w sobotę dzień swoich imienin będzie obchodził o. Marcin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojca Solenizanta na mszy św. o godz. 18.00.
7. Rozpoczynamy obchody Roku Jubileuszowego 25-lecia obecności Paulinów we Wrocławiu. Cały rok będziemy przeżywać wiele wydarzeń, które mają nam pomóc w okazywaniu Bogu wdzięczności za te wszystkie lata, za Jego prowadzenie i działanie. Jednocześnie chcemy odnowić się dzięki łasce Bożej, pobudzić naszą wiarę, wzmocnić więź z Maryją oraz pogłębić wzajemne relacje. Program obchodów jubileuszowych umieściliśmy na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem. Szczegóły wydarzeń będą też zapowiadane w ogłoszeniach, na plakatach, w Internecie na stronie parafii oraz na Facebooku. Zachęcamy do świętowania razem z nami i współtworzenia tego wyjątkowego czasu dla naszej parafii.
8. Oficjalne rozpoczęcie Roku Jubileuszowego odbędzie się 11 listopada, w 25. rocznicę wprowadzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej do naszego kościoła. Program przedstawia się następująco:
    18.00 msza św. dziękczynną za obecność Maryi w tym miejscu
    19.00 konferencja p. Huberta Kampy - ikonopisa i prezesa fundacji „In blessed Art” o duchowości ikony
    19.30 nabożeństwo grekokatolickie pod przewodnictwem bpa Włodzimierza Juszczaka z udziałem chóru katedry grekokatolickiej
    po nabożeństwie czuwanie maryjne prowadzone przez pauliński zespół seminaryjny „Vox Eremi”.
9. Zespół „Vox Eremi” i bracia klerycy będą z nami także w niedzielę za tydzień podczas mszy świętych o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 głosząc Słowo Boże, prowadząc modlitwę i śpiew. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą naszych wsparciem dla Seminarium Paulińskiego w Krakowie na Skałce. Po mszach świętych będzie także możliwość zakupienia płyt.
10. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 msza święta z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez wspólnotę „Koinonia Jan Chrzciciel”.
11. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30.
12. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim dobrodziejom, którzy dbają o czystość i piękno naszej świątyni oraz ofiarodawcom, którzy wspierają Sanktuarium finansowo. Niech Bóg wynagrodzi Wam dobro, które czynicie.