Paulini Wrocław

Ogłoszenia 29 października

Ogłoszenia 29 października

1. Dziś zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła z przeznaczeniem na utrzymanie i wsparcie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
2. Dziś jeszcze różaniec o godz. 17.30 oraz spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po mszy św. o godz. 18.00.
3. Dziękujemy wszystkim wspólnotom naszej parafii za zaangażowanie w prowadzenie codziennego różańca i przygotowanie rozważań.
4. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu porządek niedzielny oprócz mszy św. o godz. 12.00. O 17.30 wspólne nieszpory ku czci wszystkich świętych. Nie będzie w tym dniu adoracji w ciągu dnia, a spowiedź będzie 15 min. przed każdą mszą św., jak w niedziele.
5. W czwartek 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W tym dniu: kancelaria parafialna będzie nieczynna, dodatkowa msza św. o godz. 16.00, procesja z wypominkami za zmarłych o godz 17.00.
6. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych codziennie o godz. 18.00 będzie sprawowana msza św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. Przez cały listopad w dni powszednie, w które modlimy się różańcem o godz. 17.30, będziemy także polecać wszystkich zmarłych wypisanych w wypominkach. W najbliższy piątek będą odczytane wypominki z ulicy św. Antoniego, a w sobotę z ul. Braniborskiej.
7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 11.00, poprzedzona różańcem o godz. 10.30.
8. Rozpoczynamy obchody Roku Jubileuszowego 25-lecia obecności Paulinów we Wrocławiu. Cały rok będziemy przeżywać wiele wydarzeń, które mają nam pomóc w okazywaniu Bogu wdzięczności za te wszystkie lata, za Jego prowadzenie i działanie. Jednocześnie chcemy odnowić się dzięki łasce Bożej, pobudzić naszą wiarę, wzmocnić więź z Maryją oraz pogłębić wzajemne relacje. Program obchodów jubileuszowych umieściliśmy na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem. Szczegóły wydarzeń będą też zapowiadane w ogłoszeniach, na plakatach, w Internecie na stronie parafii oraz na Facebooku. Zachęcamy do świętowania razem z nami i współtworzenia tego wyjątkowego czasu dla naszej parafii.
Najbliższe wydarzenie i jednocześnie oficjalne rozpoczęcie Roku Jubileuszowego odbędzie się 11 listopada, w 25. rocznicę wprowadzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej do naszego kościoła. Więcej szczegółów podamy za tydzień.
9. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30.
10. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Drapała. Polećmy ją oraz wszystkich naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…