Paulini Wrocław

9 Niedziela Zwykła - 4 czerwca OGŁOSZENIA

9 Niedziela Zwykła - 4 czerwca OGŁOSZENIA

1.  W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało.  
Porządek Mszy świętych w tym dniu niedzielny, za wyjątkiem Mszy św. o godz.12.00, której w naszym kościele nie będzie, gdyż właśnie na tę godzinę, zaproszeni jesteśmy przez księdza Proboszcza Parafii Bożego Ciała, na uroczystą Sumę Odpustową.
Po tej Mszy, czyli ok. godz. 13.00 z kościoła Bożego Ciała wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trzeci ołtarz (na tyłach kościoła św. Doroty), wykona nasza parafia. Trasa procesji znajduje się pomiędzy kościołami Bożego Ciała i Św. Doroty.
Prosimy naszych parafian, zwłaszcza mężczyzn o zabranie chorągwi, sztandarów na procesję. Dzieci komunijne oraz ministranci niech przyjdą w liturgicznych strojach. Bardzo prosimy rodziców, by przyprowadzili swoje dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.
Procesja, w tym dniu jest naszym wyznaniem wiary. Za odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można tego dnia uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Przez cały tydzień po Bożym Ciele odbywać się będzie codziennie w naszym kościele o godz. 17.30, procesja z Najświętszym Sakramentem połączona z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Pana Jezusa. 
 
2.  W miesiącu czerwcu, szczególnie poświęconym Sercu naszego Pana Jezusa Chrystusa, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
 
3. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy o godz. 13.30 na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie prowadzoną przez wspólnotę „Koinonia Jan Chrzciciel”.
 
4. Trwa ostatni etap renowacji klatki schodowej prowadzącej na chór kościoła. Uszkodzenia starych schodów okazały się jednak bardzo wielkie i renowacja przerosła nasz dotychczasowy budżet. Brakuje na wykończenie kilku tysięcy złotych. Prosimy parafian oraz dobrodziejów o wsparcie tej inicjatywy. Ofiary na remont można składać w zakrystii lub przesłać na konto parafialne. W serca dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli. Mamy nadzieję w czerwcu zakończyć ten remont i cieszyć się na lata odnowioną klatką schodową.
 
5. Dziś po Mszy Świętej - ZBIÓRKA OFIAR DO PUSZEK na rzecz Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie.
 
6. Metropolita Wrocławski Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny udziela DYSPENSY od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek po Uroczystości Bożego Ciała.
 
7. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych parafian: śp. Krystynę Janicką, śp. Janinę Szuba, śp. Marię Tybińską oraz zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…   
 
Decyzją Ojca Generała naszego paulińskiego zakonu, z dniem 17 czerwca br. kończę swoją posługę jako proboszcz tej parafii i przeor klasztoru we Wrocławiu.
Nowym proboszczem i przeorem został mianowany - o. Tomasz Chmielewski. Uroczyste wprowadzenie w funkcje proboszcza nastąpi za dwa tygodnie w niedzielę 18 czerwca podczas Mszy św. o godz. 12.00.
O. Tomaszowi życzymy wielu Bożych łask, asystencji Ducha Świętego i nieustannego wstawiennictwa Maryi.
Chciałbym wszystkim, których Bóg postawił na drodze mojego posługiwania w tej parafii, z całego serca podziękować i wyrazić uwielbienie Bogu za tak wspaniałych współpracowników, parafian i sympatyków Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła. Chcę też przeprosić za wszystko, w czym nie sprostałem w powierzonej mi funkcji lub jeśli kogoś w jakikolwiek sposób uraziłem. Z całego serca proszę o wybaczenie.