Paulini Wrocław

20 Niedziela Zwykła 14 sierpnia OGŁOSZENIA

20 Niedziela Zwykła 14 sierpnia OGŁOSZENIA

1. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza Święta w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dziś po każdej Mszy Świętej prosimy o wsparcie finansowe do puszki, które będzie cegiełką z naszej parafii na wsparcie papieskiego Wydziału Teologicznego i Seminarium Duchownego w naszej Archidiecezji.

3. Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie ziół przed zakończeniem każdej Mszy świętej. Informujemy i prosimy jednocześnie, aby we wiązanki do kwiatów i ziół zaopatrzyć się indywidualnie.

4. W najbliższą środę rozpoczniemy nowennę, przez którą chcemy przygotować nasze serca na kolejne wydarzenie jakim będzie Uroczystość Jasnogórskiej Matki Kościoła, szczególnej Patronki naszego Sanktuarium.
Przez kolejnych 9 dni zapraszamy wszystkich czcicieli Jasnogórskiej Matki Kościoła, na modlitwę nowennową, o godz. 17.30, a po niej na Mszę Świętą. Przez nasze uczestnictwo w nowennie pragniemy wyrazić szczególną wdzięczność Bogu za dar obecności Maryi w tym miejscu i w tej świątynni.

5. Kalendarz liturgiczny:
       w środę – wsp. św. Jacka
       w sobotę – wsp. św. Bernarda

6. Decyzją Przełożonego Generalnego naszego zakonu, z dniem 20 sierpnia kończą swoją posługę w naszej parafii o. Krzysztof Grzesica, który zostaje oddelegowany do posługi na placówce paulińskiej w parafii w Łęczeszycach pod Warszawą oraz o. Tadeusz Słoniak, który zostaje oddelegowany do posługi do naszego klasztoru na „Skałce” w Krakowie.
Z całego serca dziękujemy im za wszelkie dobro, jakie wnieśli swoją posługą do naszej parafii i sanktuarium i życzymy, aby ich pobyt w nowym miejscu przyniósł jak najpiękniejsze duchowe owoce na chwałę Jezusa i Maryi.

7. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom dbającym o piękno i czystość naszej świątyni oraz tym, którzy wspierają sanktuarium i klasztor różnymi darami.