Paulini Wrocław

Trójcy Przenajświętszej 12 czerwca OGŁOSZENIA

Trójcy Przenajświętszej 12 czerwca OGŁOSZENIA

1.  W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało.  
Porządek Mszy świętych w tym dniu niedzielny, za wyjątkiem Mszy św. o godz.12.00, której w naszym kościele nie będzie, gdyż właśnie na tę godzinę, zaproszeni jesteśmy przez księdza Proboszcza Parafii Bożego Ciała, na Uroczystą Sumę Odpustową.
Po tej Mszy, czyli ok. godz. 13.00 z kościoła Bożego Ciała wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trzeci ołtarz (na tyłach kościoła św. Doroty), wykona nasza parafia. Trasa procesji znajduje się pomiędzy kościołami Bożego Ciała i Św. Doroty.
Prosimy naszych parafian, zwłaszcza mężczyzn o zabranie chorągwi, sztandarów na procesję. Bardzo prosimy rodziców, by przyprowadzili swoje dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.
W tym dniu zapraszamy do naszej świątyni na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 19.00 do 22.00.

2.  W uroczystość Bożego Ciała na Placu Wolności między Operą, a Narodowym Forum Muzyki odbędzie się koncert uwielbienia „WNIEBOGŁOSY”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30 i będzie okazją do wspólnego śpiewu, modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W imieniu organizatora koncertu jakim Archidiecezja Wrocławska serdecznie zapraszamy.

3. Kalendarz liturgiczny:
w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy - uroczystość Patrona naszego kościoła. Zapraszamy czcicieli św. Antoniego o godz. 18.00 na Mszę Świętą dziękczynną za Jego cichą opiekę oraz nieustanną wstawienniczą modlitwę przed Bogiem w naszych intencjach.
we wtorek – wsp. bł Michała Kozala
w piątek – wsp. św. Brata Alberta

4. Za tydzień o godz. 10.30 Msza święta z udziałem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, po niej zmiana tajemnic różańcowych.
Natomiast na Mszę Świętą o godz. 12.00 zapraszamy matki, które pragną otrzymać błogosławieństwo dla swoich ukrytych pod sercem dzieci oraz te, które pragną od Boga otrzymać dar macierzyństwa.

5.  O. Marcin zaprasza nas w najbliższą środę o godz. 20.00 do kościoła do kościoła św. Stanisława, Doroty i Wacława na koncert pod przewodnictwem dyrygenta Pawła Bębenka. Koncert nosi tytuł: „Módlmy się wspólnie za Ukrainę”. Szczegóły na plakatach.

6. Trwa renowacja klatki schodowej prowadzącej na chór kościoła. Koszt renowacji przekroczy 30 000 zł. Prosimy parafian oraz dobrodziejów o wsparcie tej inicjatywy. Ofiary na remont można składać w zakrystii lub przesłać na konto parafialne. W serca dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.