Paulini Wrocław

Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja OGŁOSZENIA

Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja OGŁOSZENIA

1. Wczoraj na Jasnej Górze przyjął święcenia kapłańskie o. Luka, odbywający w naszej parafii praktykę duszpasterską. Dziś o godz. 18.00 przeżywać będziemy uroczystą Mszę Świętą Prymicyjną. Sprawował ją będzie dla nas nasz nowo wyświęcony o. Luka. Po Mszy Świętej udzieli wszystkim zebranym uroczystego prymicyjnego błogosławieństwa. W imieniu ojca Prymicjanta serdecznie zapraszamy.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 12.00 oraz 15.00 do 18.00. W czwartki dodatkowo od 19.00 do 22.00. Pamiętajmy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

3. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w godzinach - od 13.00 do 18.00. Na Mszę Świętą o godz. 12.00 zapraszamy dzieci, które otrzymają szczególne błogosławieństwo.

4. Przeżywamy czas nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna każdego dnia połączona jest z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W najbliższą sobotę nabożeństwo i Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.30.
O godz. 11.00 przeżywać będziemy Mszę Świętą, którą sprawował będzie dla nas nasz nowo wyświęcony paulin o. Tadeusz Iwaszczyszyn, rodowity wrocławianin. Po Mszy Świętej udzieli wszystkim uroczystego prymicyjnego błogosławieństwa.

6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, miesiąc szczególnie poświęcony Sercu naszego Pana Jezusa Chrystusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

7. Zachęcamy do jałmużny przy ołtarzu św. Antoniego oraz składania darów do kosza przy ołtarzu Matki Bożej. Dary i ofiary przeznaczone są dla najuboższych rodzin naszej parafii oraz uchodźców. W pomieszczeniach przyklasztornych udzielamy schronienia trzem matkom z pięciorgiem małych dzieci w wieku od 1 do 6 lat.

8. W najbliższą niedzielę w kościele pw. Chrystusa Króla o godz.13.00 odbędzie się uroczystość – upamiętniająca 80 rocznicę aresztowania członków Polskiego Ruchu Oporu OLIMP w wojennym Wrocławiu.
Msza św. w intencji Ojczyzny o godz.13.00. Po Eucharystii dalsza część patriotycznego popołudnia przy Pomniku OLIMP o godz.16.00 (róg ulic Sokolniczej i Zelwerowicza) oraz w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej o godz.17.00 okolicznościowy koncert.