Paulini Wrocław

3 Niedziela Wielkanocna 1 maja OGŁOSZENIA

3 Niedziela Wielkanocna 1 maja OGŁOSZENIA

1. Dziś Kościół w naszej ojczyźnie przeżywa Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy Was do codziennej lektury Pisma Świętego, dzięki czemu można lepiej zgłębić tajemnicę wiary.
Przypominamy, że wierni, którzy przez minimum pół godziny w ciągu dnia poświecą na lekturę Pisma Świętego, zatwierdzonego przez władze kościelną, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Za tydzień ma Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Za tydzień również zapraszamy na godz. 12.00 małżonków, którzy pragną odnowić przed Bogiem swoją przysięgę małżeńską i przyjąć indywidualne błogosławieństwo.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W najbliższą sobotę nabożeństwo i Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.30.

5. Rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc szczególnie poświęcony Maryi - naszej Matce i Królowej. W związku z tym w Jej imieniu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym Sanktuarium mają miejsce przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17.30.

6. Kalendarz Liturgiczny:
       we wtorek– uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu porządek Mszy świętych niedzielny, czyli 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. O   godz. 12.00 Mszy świętej nie będzie. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
       w środę – św. Floriana, męczennika
       w piątek – św. Apostołów, Filipa i Jakuba

7. Minął tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim za troskę i pamięć wobec ubogich oraz tym, którzy włączyli się w wielkopostne dzieło Caritas. Przekazaliśmy na dzieło pomocy Caritas kwotę 1900 zł. Jednocześnie zachęcamy do dalszej jałmużny przy ołtarzu św. Antoniego oraz składania darów do kosza przy ołtarzu Matki Bożej. Dary i ofiary przeznaczone są wyłącznie dla najuboższych rodzin naszej parafii oraz uchodźców.

8. Serdecznie dziękujemy wszystkim troszczącym się o czystość i wystrój domu naszej Jasnogórskiej Matki, wszystkim którzy wspierają nas duchowo i materialnie. Niech Jasnogórska Matka Kościoła przed tronem Boga wyprasza wszystkim potrzebne łaski wiary, nadziei i miłości.