Paulini Wrocław

3 Niedziela Wielkiego Postu 20 marca OGŁOSZENIA

3 Niedziela Wielkiego Postu 20 marca OGŁOSZENIA

1. W zeszłym tygodniu zebraliśmy i przekazaliśmy na potrzeby paulińskich misjonarzy na Ukrainie kwotę 3000zł. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę i złożoną jałmużnę.

2. Nabożeństwa Męki Pańskiej - Gorzkie Żale, celebrowane są w każdą niedzielę o godz. 17.00 i Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.15.

3. Za tydzień serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00 rodziny, które pragną zawierzyć siebie Maryi i przez Nią Bogu oraz przyjąć indywidualne błogosławieństwo.

4. 25 marca w piątek przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to równocześnie 9 rocznica ustanowienia naszej świątyni – Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła.
Pragniemy do tego wydarzenia przygotować nasze serca przez Triduum Maryjne. W związku z tym zapraszamy wszystkich od środy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których homilie będzie głosił o. Paweł Subik. Szczegóły na plakacie.
W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.00, 15.00, 16.00 oraz 18.00. Po Mszy św. o godz. 16.00 dokonamy aktu zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Na Mszach Świętych o godz. 16.00 i 18.00 będzie można również podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

5. W najbliższą środę o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwolnienia i uzdrowienia duszy i ciała. W naszym sanktuarium pragniemy zawierzać Jezusowi wszystkie nasze choroby - duszy i ciała, za przyczyną Maryi prosić Syna Bożego, aby przemieniał nasze serca i uczył nas miłości.

6. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży. Spotkania w poniedziałki i czwartki o godz. 19.3. Zachęcamy do pogłębienia naszej wiary.

7. W najbliższy piątek (jak w każdy IV piątek miesiąca) zapraszamy do naszego Sanktuarium na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Odbywa się ona w całkowitej ciszy. Podczas czuwania kościół jest zamknięty. Wejście do i wyjście z kościoła są możliwe tylko o pełnych godzinach. Początek czuwania o godz. 21.00 zakończenie o 7.00 rano w sobotę. O godz. 24.00 będzie sprawowana Msza Święta.

8. Najbliższa sobota jest ostatnią sobotą miesiąca, w związku z tym na godz. 9.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium czcicieli Matki Najświętszej na modlitwę Różańcową. Modlitwa ta zostanie zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

9. W zakrystii jest możliwość nabycia baranków na stół wielkanocny. Dochód jest przekazywany przez Caritas Archidiecezji, na pomoc potrzebującym.
Pod chórem wyłożone zostały papierowe skarbonki na jałmużnę dla ubogich oraz torby miłosierdzia. Zachęcamy chętnych do wzięcia, zbierania i dostarczenia jałmużny. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się kosz na dary. Można przynosić w ramach jałmużny żywność oraz artykuły higieny osobistej i lekarstwa. Przekazujemy je uchodźcom mieszkającym na terenie naszej parafii. Zapraszamy do wspierania ubogich.