Paulini Wrocław

2 Niedziela Wielkiego Postu 13 marca OGŁOSZENIA

2 Niedziela Wielkiego Postu 13 marca OGŁOSZENIA

1. Dziś w II niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Ad Gentes”, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Dziś nasza parafia pomaga misjom paulińskim na Ukrainie. W naszych placówkach na Ukrainie nasi współbracia paulini zostali z wiernymi i wspierają mnóstwo uchodźców. Ofiary złożone dziś do puszek przekażemy im jako pomoc na te najtrudniejsze dla nich czasy.

2. W minioną środę zakończyły się wielkopostne rekolekcje w naszej parafii. Dziękujemy Panu Bogu za ten bezcenny czas łaski.

3. Za tydzień o godz.10.30 Msza święta z udziałem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, po niej zmiana tajemnic różańcowych.

4. Za tydzień również serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.00 matki, które pragną otrzymać błogosławieństwo dla swoich ukrytych pod sercem dzieci oraz te, które pragną od Boga otrzymać dar macierzyństwa.

5. Przeżywając okres Wielkiego Postu, zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tego, co Jezus wycierpiał z miłości do każdego z nas. W przeżyciu tej prawdy pomagają nam nabożeństwa Męki Pańskiej - Gorzkie Żale, celebrowane w każdą niedzielę o godz. 17.00 i Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.15.

6. W najbliższą sobotę obchodzimy uroczystość św. Józefa – Oblubieńca N.M.P. To dzień imienin J. E. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Pasterza naszej Archidiecezji. Drogiego solenizanta polecamy modlitewnej pamięci.

7. W zakrystii jest możliwość nabycia baranków na stół wielkanocny oraz paschalików wielkanocnych. Dochód jest przekazywany przez Caritas Archidiecezji, na pomoc potrzebującym. Pod chórem wyłożone zostały papierowe skarbonki na jałmużnę dla ubogich oraz torby miłosierdzia. Zachęcamy chętnych do wzięcia i dostarczania darów i jałmużny.
Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się kosz na dary. Można przynosić w ramach jałmużny żywność oraz artykuły higieny osobistej i lekarstwa. Przekazywać je będziemy dla uchodźców. Zapraszamy do wsparcia ubogich.

8. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2022/2023 do publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz publicznego Liceum Salezjańskiego oraz zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w szkole podstawowej w środę 16 marca od godz. 17.00, a w liceum w sobotę 19 marca w godzinach od 10.00 do 14.00. Bliższe informacje na plakatach. Szczegóły na plakacie przed świątynią.

9. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży. Spotkania w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Zachęcamy do pogłębienia naszej wiary.

10. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, którzy wspierają ubogich modlitwą i różnymi darami.

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych: śp. Krzysztofa Gradzika, śp. Bogusława Grabarczyka, śp. Dorotę Szczypiorską oraz zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… \