Paulini Wrocław

Niedziela Świętej Rodziny 26 grudnia OGŁOSZENIA

Niedziela Świętej Rodziny 26 grudnia OGŁOSZENIA

1. Trwamy w oktawie uroczystości Bożego Narodzenia. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy swoją pracą i poświęceniem ubogacili nasze przeżycie Bożego Narodzenia. I tak dziękujemy Panom i Paniom za zrobienie tegorocznej szopki, Panu kościelnemu - Markowi, byłym i obecnym lektorom, służbie liturgicznej, osobom sprzątającym i dekorującym kościół oraz Panom organistom - Włodzimierzowi i Jakubowi. Niech wcielony Bóg wynagrodzi Wam w swoim miłosierdziu.

2. W piątek 31 grudnia zakończenie roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne o godz. 17.30, a po nim Msza święta o godz. 18.00.
W noc sylwestrową zapraszamy na Noworoczną Pasterkę o godz. 24.00. Poprzedzi Ją dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 22.00.

3. Arcybiskup Józef Kupny, wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym na jej terytorium w piątek 31 grudnia udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od charakteru pokutnego tego dnia.

4. W najbliższą sobotę - 1 stycznia zakończenie oktawy Bożego Narodzenia i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorna o godz. 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7.30. Przypominamy, że w/g prawa kościelnego uczestnictwo we Mszy św. w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - jest obowiązkowa.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwości korzystania z sakramentu pojednania w tym tygodniu tylko w godzinach popołudniowych, czyli od godz. 15.00 do 18.00.

6. W ramach wizyty duszpasterskiej, zwanej „Kolędą” pragniemy w styczniu udać się z błogosławieństwem do rodzin naszej parafii.
Wizyta duszpasterska w tym roku odbędzie tylko na życzenie konkretnych osób. Przyjdziemy tylko tam, gdzie zostaniemy zaproszeni.
Osoby, które chciałyby przyjąć w styczniu kolędę, prosimy o zgłoszenie w zakrystii, mailowo lub telefonicznie.
Zgłoszenia przyjmujemy do 8 stycznia. Plan kolędy ogłosimy 10 stycznia.
Wizytę rozpoczniemy od poniedziałku - 17 stycznia. Jednocześnie zaznaczamy, że idziemy tylko do osób zdrowych i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

7. Niech najbliższy czas dla wszystkich drogich Parafian i Gości będzie pełen Bożego błogosławieństwa i miłości, którą̨ przynosi Boży Syn w serce każdego z nas. Niech Boża radość i miłość przedłużają się̨ na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.