Paulini Wrocław

4 Niedziela Adwentu 19 grudnia OGŁOSZENIA

4 Niedziela Adwentu 19 grudnia OGŁOSZENIA

1.  W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i po niej modlitwę uwolnienia i uzdrowienia duszy i ciała. Chcemy w naszym sanktuarium z Maryją zawierzać Jezusowi wszystkie nasze choroby - duszy i ciała, za przyczyną Maryi prosić Syna Bożego, aby przemieniał nasze serca i uczył nas miłości. Przez wstawiennictwo Matki Bożej będziemy zawierzać Bogu przede wszystkim to, co jest dla nas trudne i gorzkie.

2. Galeria i pracownia ikon serdecznie zaprasza na wykład zatytułowany „Wymowa Ikony Bożego Narodzenia. Wykład i pokaz ikony w najbliższy wtorek w sali św. Rodziny o godz. 19.00. Szczegóły na plakatach.

3. W tym tygodniu będziemy służyć w sakramencie pojednania w następujących godzinach:
     - w poniedziałek i wtorek od 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00
     - w środę i czwartek od 9.00 do 18.00 bez przerwy
     - piątek od 9.00 do 15.00 bez przerwy
     - w sobotę w uroczystość Bożego Narodzenia nie ma spowiedzi

4. W tym roku Wigilię Bożego Narodzenia przeżywamy w piątek. Ostatnia Msza św. Roratnia połączona z Nowenną do Dzieciątka Jezus o godz. 7.00.

5. Zapraszamy na Mszę Świętą o północy zwaną „Pasterką”. Podczas tej Eucharystii będziemy modlić się w intencji wszystkich parafian i sympatyków naszego Sanktuarium, a także za wszystkich Dobrodziejów. 

6. W najbliższą sobotę 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorna o godz. 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o 7.30.

7. W uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 16.30 zapraszamy rodziny na Bożonarodzeniowy koncert kolęd w wykonaniu chórów greckokatolickiej parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego oraz Duszpasterstwa katolików języka ukraińskiego obrządku łacińskiego.

8.  Przyszła niedziela 26 grudnia to Niedziela Świętej Rodziny.  Na Mszę Świętą o godz. 12.00 zapraszamy rodziny, które pragną zawierzyć siebie Maryi i przez Nią Bogu oraz przyjąć indywidualne błogosławieństwo.

9.  W ramach wizyty duszpasterskiej, zwanej „Kolędą” pragniemy udać się z błogosławieństwem do rodzin naszej parafii.
Z uwagi na stan epidemiczny i związane z nim mniej lub bardziej uzasadnione obawy przed kontaktem z innymi osobami, wizyta duszpasterska odbędzie tylko na życzenie konkretnych osób. Przyjdziemy tylko tam, gdzie zostaniemy zaproszeni.
Osoby, które chciałyby przyjąć w styczniu kolędę, prosimy o zgłoszenie w zakrystii, mailowo lub na dyżurny numer komórkowy pod numer 506 066 297, czy choćby wrzucając kartkę z zaproszeniem „na tacę” z podanym nazwiskiem, adresem i nr telefonu.
Zgłoszenia przyjmujemy do 8 stycznia. Takie zgłoszenie traktujemy jako zaproszenie kapłana do mieszkania. Na podstawie zgłoszeń ustalimy plan kolędy, który ogłosimy 10 stycznia.
Wizytę rozpoczniemy od poniedziałku - 18 stycznia. Jednocześnie zaznaczamy, że idziemy tylko do osób zdrowych i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom i pomoc w zgłoszeniu osobom starszym.

10. Zbliżające się święta przeżyjmy w pokoju i zawierzeniu przychodzącemu Zbawicielowi naszej codzienności i otaczających nas wydarzeń.