Paulini Wrocław

3 Niedziela Adwentu 12 grudnia OGŁOSZENIA

3 Niedziela Adwentu 12 grudnia OGŁOSZENIA

1. Za tydzień na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy Jasnogórską Rodzinę Różańcową. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Z kolei na Mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy matki, które pragną otrzymać błogosławieństwo dla swoich ukrytych pod sercem dzieci oraz te, które pragną od Boga otrzymać dar macierzyństwa.

2. Razem z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, zapraszamy dziś na drugi Adwentowy Koncert u Paulinów. Wystąpi Orkiestra Smyczkowa oraz koncert organowy. Zapraszamy na godz. 19.00. Z kolei ostatni Adwentowy koncert odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.00. Wystąpi na nim Chór Feichtinum Akademii Muzycznej. Serdecznie zapraszamy.

3. W poprzednią niedzielę w ramach Materialnej Pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy i przekazaliśmy zbiórkę w wysokości 1000zł. Bóg zapłać za wsparcie misji.

4. Zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej, by z Nią czuwać i oczekiwać na przyjście Jezusa. Msze święte roratnie sprawowane są codziennie o godzinie 7.00.
Od przyszłej środy na Mszy świętej roratniej modlić się będziemy Nowenną do Dzieciątka Jezus,przygotowującą nas do uroczystości Bożego Narodzenia.

5. W zakrystii można zakupić świece Caritas, szczególny znak naszej pamięci o najuboższych i nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

6. Kalendarz Liturgiczny:
       w poniedziałek – wsp. św. Łucji
       we wtorek – wsp. św. Jana od Krzyża

7. W ramach wizyty duszpasterskiej, zwanej „Kolędą” pragniemy początkiem przyszłego roku udać się z błogosławieństwem do rodzin naszej parafii.
Z uwagi na stan epidemiczny i związane z nim uzasadnione obawy przed kontaktem z innymi osobami, wizyta duszpasterska odbędzie tylko na życzenie konkretnych osób. Przyjdziemy tylko tam, gdzie zostaniemy zaproszeni.
Osoby, które chciałyby przyjąć w styczniu kolędę, prosimy o zgłoszenie w zakrystii, mailowo lub na dyżurny numer komórkowy pod numer 506 066 297, czy choćby wrzucając kartkę z zaproszeniem „na tacę” z podanym nazwiskiem, adresem i nr telefonu.
Zgłoszenia przyjmujemy od dziś do 8 stycznia. Takie zgłoszenie traktujemy jako zaproszenie kapłana do mieszkania. Na podstawie zgłoszeń ustalimy plan kolędy, który ogłosimy 10 stycznia.
Wizytę rozpoczniemy od poniedziałku - 17 stycznia. Jednocześnie zaznaczamy, że idziemy tylko do osób zdrowych i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom i pomoc w zgłoszeniu osobom starszym.
Pod chórem i w zakrystii znajdują się kartki z informacją i formularzem zgłoszenia.

8. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy troszczą się o piękno naszej świątyni oraz Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Niech Niepokalana swoim wstawiennictwem zbliża nas do Boga.

9. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Jerzego Dworakowskiego oraz śp. Zbigniewa Koszela, których Bógpowołał do siebie w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....