Paulini Wrocław

2 Niedziela Adwentu 5 grudnia OGŁOSZENIA

2 Niedziela Adwentu 5 grudnia OGŁOSZENIA

1.  Zgodnie z Inicjatywą Konferencji Episkopatu Polski, w II niedzielę adwentu obchodzimy Dzień Modlitwy i Materialnej Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W tym roku obchodzić go będziemy po raz XXII. Dlatego w całej Polsce po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara do puszek jako wyraz solidarności z braćmi i siostrami, którym przyszło żyć i wzrastać w wierze i warunkach o wiele trudniejszych niż nasze. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Nieszpory o godz. 17.30.

2. Tradycją lat ubiegłych, zapraszamy razem z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, na Adwentowe Koncerty u Paulinów. Pierwszy z koncertów, na który składać się będzie muzyka organowa w wykonaniu studentów akademii oraz śpiew chorału gregoriańskiego, odbędzie się już dzisiaj o godz. 19.00. Wstęp wolny.

3. Za tydzień na Mszę Świętą o godz. 12.00 zapraszamy małżeństwa, które pragną przed Bogiem odnowić swoje śluby wierności, zawierzyć siebie Maryi i oraz przyjąć indywidualne Boże błogosławieństwo.

4. Jutro przeżywać będziemy dzień patrona naszej Parafii – św. Mikołaja. Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00. Dzieci, które przybędą na tę Mszę Świętą, otrzymają błogosławieństwo relikwiami św. Mikołaja.
Uroczystą Mszę świętą tradycyjnie w tym dniu poprzedzi o godz. 17.30 modlitwa Akatystu ku czci św. Mikołaja, w wykonaniu chóru parafialnego „Vita Nova”.

5. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Msze święte w następującym porządku: o godz. 7.00, 16.00, 18.00 (na tej Mszy będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego) oraz 19.30 (na tej Mszy wierni oddadzą się Maryi w Niewolę Miłości). Serdecznie zapraszamy do uwielbienia Boga za dar Niepokalanej.

6.  W najbliższy, drugi piątek miesiąca, zapraszamy do naszego Sanktuarium na nocne czuwanie z Maryją, Matką Jezusa. Początek czuwania o godz. 19.45, zakończenie około pół godziny po północy.

7. Zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej, by z Nią czuwać i oczekiwać na przyjście Jezusa. Msze święte roratnie sprawowane są codziennie, oprócz niedziel i uroczystości, o godzinie 7.00.

8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech tych świec nie zabraknie w naszym domu. Zanieśmy je również do osób starszych i samotnych, naszych krewnych czy sąsiadów jako znak wspólnoty wiary. Są również w zakrystii do nabycia opłatki na wieczerzę wigilijną.

10.  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy troszczą się o piękno naszej świątyni oraz Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Niech św. Mikołaj swoim wstawiennictwem pomoże nam zbliżać się do Boga i kochać Jego Najświętszą Matkę.