Paulini Wrocław

1 Niedziela Adwentu 28 listopada OGŁOSZENIA

1 Niedziela Adwentu 28 listopada OGŁOSZENIA

 1. Jak co roku, czas Adwentu w naszym Sanktuarium rozpoczynamy adwentowymi rekolekcjami, które będą trwały do środy. Głosi je dla nas o. Janusz Brzóska – nasz pauliński współbrat. Życzymy Mu, by współpracując z łaską Ducha św. otwierał nas na Boże Słowo i miłość do Boga i Jego świętej Matki.
Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach świętych, a w dni powszednie na Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych.
W najbliższy wtorek po wieczornej Eucharystii dodatkowo katecheza Maryjna oraz modlitwa zawierzenia Maryi.

2. Zapraszamy na Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej, by z Nią czuwać i oczekiwać na przyjście Jezusa. Msze święte roratnie sprawowane będą codziennie o godzinie 7.00.

3. Za tydzień zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00 dzieci, które pragniemy zawierzyć Maryi i przez Nią Bogu oraz obdarzyć je indywidualnym błogosławieństwem.

4. Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań zaprasza za tydzień do naszej świątyni na godz. 16.00 na modlitwę zatytułowaną: „W oczekiwaniu na Mesjasza”. Poprowadzi tę modlitwę nasz współbrat – o. Marcin.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o nowych powołaniach kapłańskich i zakonnych, a także o intencji wynagradzającej za grzechy Najświętszemu Sercu Jezusa.
W najbliższą sobotę zapraszamy czcicieli Matki Najświętszej na nabożeństwo i Mszę świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.30.

6. Za tydzień w II niedzielę Adwentu przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Aktualnie kościołowi za wschodnią granicą służy 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr i 40 braci zakonnych z Polski oraz wolontariusze świeccy. W ramach adwentowej jałmużny będzie możliwość wsparcia do puszek tego misyjnego dzieła.

7. Stało się już pewną tradycją – że w naszym kościele mają miejsce Koncerty Adwentowe. Również w tym roku wraz z Akademią Muzyczną we Wrocławiu, chcemy wszystkich na nie serdecznie zaprosić. Pierwszy taki koncert planowany jest już w przyszłą niedzielę - 5 grudnia. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech tych świec nie zabraknie w żadnym domu. Zanieśmy je również do osób starszych i samotnych, naszych krewnych czy sąsiadów jako znak wspólnoty wiary. Są również w zakrystii do nabycia opłatki na wieczerzę wigilijną.

9.  Kalendarz Liturgiczny:
we wtorek – święto św. Andrzeja, apostoła
w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

10.  Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych parafian: śp. Zbigniewa Myślińskiego, śp. Teresę Trzeciakoraz zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....