Paulini Wrocław

33 Niedziela Zwykła 14 listopada OGŁOSZENIA

33 Niedziela Zwykła 14 listopada OGŁOSZENIA

 1. Konferencja Episkopatu Polski w 2008 roku podjęła decyzję, aby każda druga niedziela listopada była w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
Organizatorem tego dnia jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Co roku wybierany jest jeden kraj szczególnie doświadczony cierpieniem. W 2021 roku jest to Liban.
Kryzys ekonomiczny, jaki dotknął mieszkańców tego kraju, doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%. Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego fragmentu Ziemi Świętej, któremu patronuje św. Charbel.
Po Mszy Świętej można złożyć do puszek ofiarę serca jako pomoc, którą przekażemy dla najbardziej potrzebujących mieszkańców tego rejonu.

2. W miesiącu listopadzie w wyznaczone dni modlimy się za naszych zmarłych o godz. 17.30 modlitwą różańcową.
W tym tygodniu wypominki będą odczytane według następujących ulic:
     w poniedziałek – ul. Św. Antoniego, w czwartek – ul. Braniborska,
     w piątek – ul. Dobra, w sobotę – ul. Legnicka

3. Za tydzień serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.00 matki, które pragną otrzymać błogosławieństwo dla swoich ukrytych pod sercem dzieci oraz te, które pragną od Boga otrzymać dar macierzyństwa.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela zwykła w roku liturgicznym. Pragniemy przypomnieć, że, jak co roku zgodnie z prośbą naszej Kurii Metropolitarnej, zbierać będziemy do puszek dobrowolne ofiary przeznaczone na budowę nowych kościołów w naszej Archidiecezji.

5. Również za tydzień o godz.10.30 Msza święta z udziałem Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, po niej zmiana tajemnic różańcowych.

6. Trwają w naszym sanktuarium 30-dniowe rekolekcje, które mają przygotować nas do oddania się Bogu przez Maryję.
Trzecie spotkanie w najbliższy wtorek. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00. Po niej katecheza Maryjna i modlitwa zawierzenia naszych wspólnych ćwiczeń. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną oddać się Maryi w niewolę miłości.

7. Kalendarz Liturgiczny:
     we wtorek – święto Rocznicy poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej
     w środę – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej
     w czwartek – wsp. bł. Karoliny Kózkówny
     w sobotę – wsp. św. Rafała Kalinowskiego

8. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Kazimierę Zdunek, śp. Jadwigę Prokopczuk oraz zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....