Paulini Wrocław

32 Niedziela Zwykła 7 listopada OGŁOSZENIA

32 Niedziela Zwykła 7 listopada OGŁOSZENIA

1. W miesiącu listopadzie w wyznaczone dni modlimy się za naszych zmarłych o godz. 17.30 modlitwą różańcową.
W tym tygodniu wypominki będą odczytanewedług następujących ulic:
w poniedziałek – ul. Włodkowica, ul. Złotoryjska, ul. Ruska oraz wypominki spoza parafii oraz te na których nie było nazwy ulicy, w czwartek – ul. Sikorskiego, ul. Podwale, ul. Cieszyńskiego, pl. Orląt Lwowskich, w piątek – ul. św. Mikołaja, ul. Nowy Świat, ul. Strzegomska, ul. Zelewrowicza, w sobotę – ul. Drzewna, ul. Nabycińska, ul. Bolesławiecka, ul. Tęczowa

2. Za tydzień w niedzielę serdecznie zapraszamy na godz. 12.00 małżonków, którzy pragną odnowić przed Bogiem swoją przysięgę małżeńską i przyjąć indywidualne błogosławieństwo.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez wspólnotę „Koinonia Jan Chrzciciel”.

4. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii siostry Elżbietanki.  W czasie Mszy Świętej przybliżą historię Sióstr Męczenniczek, które zostaną beatyfikowane 11. 06. 2022 we Wrocławskiej Katedrze. Będzie też możliwość zakupienia publikacji o Męczenniczkach.

5. Rozpoczęliśmy w naszym sanktuarium 30-dniowe rekolekcje, które mają przygotować nas do oddania się Bogu przez Maryję. Przygotowanie łączy się ze zobowiązaniem codziennego, samodzielnego odprawiania programu ćwiczeń duchowych praz 30 dni.
Drugie spotkanie w najbliższy wtorek. Rozpoczniemy Eucharystią o godzinie 18.00. Po niej katecheza i modlitwa zawierzenia naszych wspólnych ćwiczeń. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną oddać się Maryi w niewolę miłości.

6. Kalendarz Liturgiczny:
      we wtorek– rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
      w środę – wsp. św. Leona Wielkiego
      w czwartek – wsp. św. Marcina z Tours. W tym dniu przeżywa swój dzień imienin nasz współbrat o. Marcin Wirkowski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
      w piątek – wsp. św. Jozafata
      w sobotę – wsp. świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. W tym roku jest on poświęcony Libanowi, krajowi, który od wielu lat doświadcza ogromnego dramatu. Głód, śmierć i prześladowania są codziennym „chlebem” tysięcy chrześcijan w tym kraju. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszek Kościoła Libańskiego.

8. Dziękujemy wszystkim troszczącym się o dom naszej Matki. Niech dobry Bóg naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców obdarza wszelkim błogosławieństwem.