Paulini Wrocław

25 Niedziela Zwykła 19 września OGŁOSZENIA

25 Niedziela Zwykła 19 września OGŁOSZENIA

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się, aby prasa, radio, telewizja, internet służyły prawdzie i dobru oraz zbliżały ludzi do Boga. Na Dolnym Śląsku od 28 lat w obrębie Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej tę służbę dla naszego Kościoła lokalnego realizuje Katolickie Radio Rodzina. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dobrowolne ofiary, które dzisiaj można złożyć do puszki, przeznaczone na utrzymanie tegoż radia.

2. Zapraszamy dziś do włączenia się w modlitwę za nasze miasto Wrocław. Rozpoczęcie procesją z bazyliki św. Elżbiety /kościół garnizonowy/ o godz. 16.00, zakończenie Mszą Świętą w kościele św. Doroty i Stanisława. W tej modlitwie pragniemy wyrazić naszą wdzięczność Bożej Opatrzności za uratowanie nas od kataklizmów oraz prosić, by dobry Bóg nas od nich zachował.

3. Za tydzień serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00 rodziny, które pragną zawierzyć siebie Maryi i przez Nią Bogu oraz przyjąć indywidualne błogosławieństwo.

4. Kalendarz Liturgiczny:
        w poniedziałek - wsp. świętych Męczenników Koreańskich
        we wtorek - święto św. Mateusza Ewangelisty
        w czwartek - wsp. św. o. Pio

5. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego Sanktuarium na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Odbywa się ona w całkowitej ciszy. Podczas czuwania kościół będzie zamknięty. Wejście do i wyjście z kościoła będą możliwe tylko o pełnych godzinach. Początek czuwania o godz. 21.00 zakończenie o 7.00 rano w sobotę.

6. W najbliższą sobotę zapraszamy do naszego Sanktuarium wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na modlitwę różańcową o godz. 9.00, zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

7. Zapraszamy do kancelarii parafialnej rodziców klas III, aby zapisywali swoje dzieci przed I Komunią Świętą. Podobnie prosimy o to młodzież klas VIII, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania.

8. W niedzielę 3 października, w uroczystość NMP Różańcowej organizujemy wraz z JRR autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę – Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tej modlitewnej i duchowej podróży ku Sercu Matki Najświętszej. Zapisy w zakrystii przyjmujemy do przyszłej niedzieli włącznie, koszt udziału wynosi 50 zł od osoby.

9. Dziękujemy osobom, które wspierają Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła oraz tym, którzy włączają się w cotygodniowe sprzątanie naszej świątyni. Niech Pan Jezus wynagrodzi Wam za ten gest, swoją przemożną łaską. Dowodem naszej wdzięczności jest Ofiara Mszy Świętej w intencji Dobroczyńców i Ofiarodawców w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 7.00.

10. Polećmy Miłosierdziu Bożemu śp. Stanisława Rząsę, naszego Parafianina, który odszedł do Pana oraz zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…