Paulini Wrocław

24 Niedziela Zwykła 12 września OGŁOSZENIA

24 Niedziela Zwykła 12 września OGŁOSZENIA

1. Tydzień temu przeżywaliśmy Dzień Solidarności z Afgańczykami. Dziękujemy za modlitwę w intencjach pokoju w Afganistanie. Zebraliśmy i przekazaliśmy na pomoc uchodźcom kwotę 1700zł. Bóg zapłać za ofiarność.

2. Za tydzień w III niedzielę miesiąca Msza święta o godz. 10.30 w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po niej zmiana tajemnic i spotkanie organizacyjne w salce.

3. Za tydzień w niedzielę serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.00 matki, które pragną otrzymać błogosławieństwo dla swoich ukrytych pod sercem dzieci oraz te, które pragną od Boga otrzymać dar macierzyństwa.

4. Do końca roku, każdy 19 dzień miesiąca poświęcamy św. Józefowi, Oblubieńcowi Maryi. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na nabożeństwo różańcowe do św. Józefa o godz. 17.30.

5. W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce praktykowana od wielu już lat procesja ulicami Wrocławia z relikwiami św. Stanisława Bpa i męczennika i św. Doroty. To wyraz wdzięczności Bogu za uratowanie Wrocławia w czasie powodzi i prośby o oddalenie wszelkich klęsk żywiołowych od naszego miasta. Rozpoczęcie procesji o godz. 16.00 w bazylice św. Elżbiety /kościół Garnizonowy/. Zakończenie Mszą św. w kościele św. Doroty. Serdecznie zapraszamy wszystkich którym leży na sercu intencja dziękczynienia i prośby za Wrocław.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach świętych będziemy zbierać dobrowolne ofiary do puszki, przeznaczone na potrzeby i utrzymanie naszego katolickiego Radia Rodzina.

7. Kalendarz Liturgiczny:
         w poniedziałek – wsp. św. Jana Chryzostoma
         we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
         w środę – wsp. Matki Bożej Bolesnej
         w czwartek – wsp. św. Korneliusza i Cypriana
         w sobotę – święto św. Stanisława Kostki

8. Zapraszamy do kancelarii parafialnej rodziców klas III, aby zapisywali swoje dzieci przed I Komunią Świętą. Podobnie prosimy o to młodzież klas VIII, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania.

9. W niedzielę 3 października, w uroczystość NMP Różańcowej organizujemy wraz z JRR autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę – Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tej modlitewnej i duchowej podróży ku Sercu Matki Najświętszej. Zapisy w zakrystii przyjmujemy do niedzieli 26 września włącznie, koszt udziału 50 zł od osoby.