Paulini Wrocław

Uroczystość Wniebowzięcia Maryi 15 sierpnia OGŁOSZENIA

Uroczystość Wniebowzięcia Maryi 15 sierpnia OGŁOSZENIA

1. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny dziękujemy Bogu za dar Maryi, która wyprzedziła nas w drodze do niebieskiej ojczyzny.
Poświęcenie ziół przed zakończeniem każdej Mszy świętej. 

2. Już dzisiaj chcemy zaprosić na wielkie wydarzenie w naszym Sanktuarium, jakim będzie 26 sierpnia - uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej.
Od najbliższego wtorku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością NMP Jasnogórskiej, szczególnej Patronki naszego Sanktuarium, przez którą to nowennę pragniemy przygotować nasze serca na Jej święto. Przez kolejnych 9 dni, zapraszamy wszystkich czcicieli Jasnogórskiej Matki Kościoła na modlitwę nowennową o godz.17.30, a po niej na Mszę świętą podczas której chcemy rozważać miłość Maryi do każdego z nas.
Pragniemy tą nowennową modlitwą wyrazić wdzięczność Maryi za dar Jej obecności wśród nas, a przede wszystkim wdzięczność Panu Bogu, że tę właśnie świątynię wybrał w swojej opatrzności na Jej szczególny dom.

3. Kalendarz liturgiczny:
        we wtorek – wsp. św. Jacka
        w piątek – wsp. św. Bernarda
        w sobotę – wsp. św. Piusa X

4. Decyzją Przełożonego Generalnego naszego zakonu, z dniem 20 sierpnia kończy swoją posługę w naszej parafii o. Brunon Makar, który zostaje oddelegowany do posługi na placówce paulińskiej w parafii w Łęczeszycach pod Warszawą.  
Z całego serca dziękujemy Mu za wszelkie dobro jakie wniósł swoją obecnością do naszej parafii i klasztoru i życzymy, aby Jego pobyt w nowym miejscu przyniósł jak najpiękniejsze owoce na chwałę Jezusa i Maryi.

5. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom dbającym o piękno i czystość naszej świątyni oraz tym, którzy wspierają sanktuarium i klasztor różnymi darami.

6. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Bogdana Boćka, śp. Irenę Zabratyńską oraz naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…