Paulini Wrocław

10 Niedziela Zwykła 6 czerwca OGŁOSZENIA

10 Niedziela Zwykła 6 czerwca OGŁOSZENIA

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w godzinach - od 13.00 do 18.00.

2. W piątek 11 czerwca br. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, biskupi wraz z wiernymi Kościoła w Polsce, dokonają odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. We wszystkich parafiach w Polsce uczynimy ten sam gest zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu.

3. W najbliższą niedzielę 13 czerwca nasza parafia przeżywa dzień patrona naszej świątyni – św. Antoniego z Padwy. Na każdej Mszy Świętej będziemy mogli zgromadzić się w naszym kościele, by prosić św. Antoniego o dary i łaski dla naszych rodzin.
Zaprosiliśmy na ten dzień kaznodzieję odpustowego o. Roberta Szymańskiego, paulińskiego misjonarza posługującego od lat Kamerunie. Św. Antoni jest patronem szczególnie ubogich, dlatego na ręce o. Roberta przekażemy tacę z niedzieli na potrzeby najuboższych w naszej placówce w Kamerunie, gdzie posługuje o. Robert. Niech św. Antoni, nasz Patron, w dniu odpustu wyprasza nam, naszym rodzinom i całej parafii łaskę umocnienia wiary i łaskę jedności w obecnym, trudnym czasie.

4. Kalendarz Liturgiczny:
    we wtorek – wsp. św. Jadwigi Królowej
    w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
    w sobotę – wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

5. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą Stanisławę Ślęczek oraz zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.