Paulini Wrocław

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej OGŁOSZENIA

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej OGŁOSZENIA

 1. W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Uczestnictwo we Mszy Świętej w tę uroczystość jest obowiązkowa. Msze święte w naszej świątyni o godz. 7.30 9.00 10.30 12.00 oraz 18.00.
Ponieważ Parafia Bożego Ciała nie organizuje jeszcze procesji Bożego Ciała z udziałem trzech parafii, w tym naszej - w tym roku tradycyjnej procesji jeszcze nie będzie. Zapraszamy wszystkich wiernych do adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w naszej świątyni w ten wyjątkowy czwartek od godz. 13.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 22.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Od czwartku przez oktawę będzie ono połączone są z procesją Eucharystyczną po kościele, w ramach uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie

3. Od najbliższego czwartku, czyli w uroczystość Bożego Ciała rozpoczynamy 24 godzinną adorację Najświętszego Sakramentu we wszystkich parafiach w naszej Archidiecezji, w czasie oktawy Bożego Ciała z podziałem na poszczególne parafie w ramach dekanatu. Z piątku na sobotę zapraszamy na całonocną indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która trwa od godz. 21.00 do godz. 7.00. Kościół będzie otwarty do godz. 22.00 oraz od godz. 5.00. Pomiędzy godz. 22.00 a 5.00 można do niego wejść i z niego wyjść o każdej pełnej godzinie, gdyż w tym czasie drzwi będą zamknięte.

4. Kalendarz Liturgiczny:
    - w poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
    - we wtorek – wsp. św. Justyna męczennika
    - w sobotę – wsp. św. Bonifacego

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi, zapraszamy w sobotę o godz. 11.00 na Mszę Świętą Wynagradzającą, którą pół godziny wcześniej poprzedzi modlitwa różańcowa.

6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w godzinach - od 13.00 do 18.00.

7. Wczoraj na Jasnej Górze przyjął święcenia kapłańskie o. Piotr Pasierski, odbywający w naszej parafii praktykę duszpasterską. W najbliższą środę na godz. 18.00 przeżywać będziemy uroczystą Mszę Świętą Prymicyjną. Sprawował ją będzie dla nas nasz nowo wyświęcony o. Piotr. Po Mszy Świętej udzieli wszystkim zebranym uroczystego prymicyjnego błogosławieństwa. W imieniu ojca Prymicjanta serdecznie zapraszamy.

8. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia i owocnego przeżywania bogactwa miłości Jezusa ukrytego dla nas w Najświętszym Sakramencie.