Paulini Wrocław

5 Niedziela Wielkanocna 2 maja OGŁOSZENIA

5 Niedziela Wielkanocna 2 maja OGŁOSZENIA

1. Rozpoczął się maj, miesiąc szczególnie poświęcony Maryi - naszej Matce i Królowej. W związku z tym w Jej imieniu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym Sanktuarium mają miejsce przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17.30.

2. Od przyszłej niedzieli nie będą już sprawowane dodatkowe Msze Święte o godz. 14.00 i 16.00. Zapraszamy na Msze o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 18.00.

3. Za tydzień ma Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy wiernych, by w tym dniu wybrali uczestnictwo we wcześniejszych godzinach, ustępując miejsca rodzinom dzieci.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pamiętajmy w tym dniach, by modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii oraz w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5. Kalendarz Liturgiczny:
w poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
W tym dniu porządek Mszy świętych niedzielny, czyli 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. O godz. 12.00 Mszy świętej nie będzie

we wtorek – św. Floriana, męczennika
w czwartek – św. Apostołów, Filipa i Jakuba
w sobotę – św. Stanisława, Patrona Polski. Polecamy Panu Bogu br. Tadeusza Iwaszczyszyna, wrocławskiego paulina, który w tym dniu w Krakowie na „Skałce”, o godz. 11.00 przyjmie z naszymi współbraćmi, święcenia diakonatu.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim troszczącym się o czystość i wystrój domu naszej Jasnogórskiej Matki, wszystkim którzy wspierają nas duchowo i materialnie. Niech Jasnogórska Matka Kościoła przed tronem Boga wyprasza wszystkim potrzebne łaski wiary, nadziei i miłości.

7. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego śp. Ryszarda Żarskiego oraz zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.