Paulini Wrocław

Idźcie do Józefa

Idźcie do Józefa

W zawiązku z ogłoszeniem przez papieża Franciszka Roku św. Józefa, chcemy tego Świętego szczególnie uczcić i zauważyć w naszym Sanktuarium 
Do końca roku, każdy 19 dzień miesiąca będzie poświęcony Oblubieńcowi Maryi. Nabożeństwa rozpoczniemy już w najbliższy piątek 19 lutego.
Zapraszamy oraz Eucharystię o godzinie 18:00 z formularza o św. Józefie, oraz krótkie nabożeństwo do św. Józefa, które w Wielkim Poście wyjątkowo po Mszy św.

Jednocześnie informujemy, że z Rokiem św. Józefa związany jest dar specjalnych odpustów. Aby podkreślić uniwersalność patronatu św. Józefa w Kościele, Penitencjaria Apostolska udzieliła Odpustu wiernym, którzy odmówią jakąkolwiek modlitwę prawnie zatwierdzoną lub spełnią innym akt pobożności ku czci św. Józefa, szczególnie przy okazji świąt jemu dedykowanych, a więc 19 marca i 1 maja, a także w Święto św. Rodziny, w Niedzielę św. Józefa (według tradycji bizantyńskiej), 19 dnia każdego miesiąca oraz w każdą środę, czyli w dzień szczególnie poświęcony św. Józefowi w tradycji łacińskiej.

Szczegóły odpustów oraz piękny list papieża Franciszka "Patris corde" na Rok św. Jóżefa można przeczytać na stronie internetowej. List "Patris corde", Dekret Penitencjarni Apostolskiej.