Paulini Wrocław

Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Wielkiego Postu
  1.  W II niedzielę Wielkiego Postu zwaną Ad Gentes,  Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Oprócz postów i wyrzeczeń, jakie możemy podjąć, by wesprzeć 2032 polskich misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych, chcemy wspomóc ich także przez ofiary, jakie będziemy mogli złożyć dzisiaj do puszek przed kościołem po każdej Mszy św.
  2. W minioną środę zakończyły się wielkopostne rekolekcje w naszej parafii.  Dziękujemy Panu Bogu za ten bezcenny czas łaski i modlimy się za tych parafian, którzy poprzez swoją nieobecność, nie odpowiedzieli na ten dar. Oby Bóg dał im kolejną szansę.
  3. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych, jakim są: Gorzkie Żale, celebrowane w każdą niedzielę o godz. 17.00 oraz Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15.
  4. Przypominamy o możliwości Adoracji Najświętszego Sakramentu i korzystania z sakramentu pojednania w naszym kościele od poniedziałku do piątku, w godz. 09.00-12.00 oraz 15.00-18.00.
  5. Jutro, tj. 26 lutego, imieniny obchodzić będzie o. Mirosław Bijata, proboszcz parafii i przeor naszego paulińskiego konwentu. Msza św. w intencjach Solenizanta o godz. 18.00. Serdecznie na nią zapraszamy i już dzisiaj o. Proboszcza polecamy naszym modlitwom.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Niech pierwszy czwartek będzie dla nas okazją do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii. Pierwszy piątek niech stanowi okazję do medytacji nad Męką Pańską. W sobotę z kolei zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej (i nie tylko) na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 11.00. Tę Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 10.30. Z posługą duszpasterską do chorych ojcowie udadzą się od godz. 9.00.
  7. W zakrystii po każdej Mszy św. jest możliwość nabycia paschalików i baranków na stół wielkanocny, z których dochód przeznaczony jest na potrzebujących.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej oraz z ich rodzicami.
  9. Bożemu Miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych. W szczególny sposób śp. Ernę Rӧhrchen. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…