Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 32. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 32. Niedzielę Zwykłą
 1. Dzisiejszy dzień to dzień wyjątkowy dla całej naszej Ojczyzny. A to wszystko za sprawą przepięknego Jubileuszu 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez nasz Naród. Jest to zarazem wyjątkowy dzień dla naszego Sanktuarium. Właśnie dzisiaj bowiem, mija 20 lat, jak Maryja w swoim jasnogórskim wizerunku obrała sobie to miejsce za szczególne mieszkanie.Wdzięczni Bogu za te wszystkie dary, pragniemy, nasze dziękczynienie włączyć w Uroczystą Eucharystię, którą celebrować będziemy o godz.  10.30, i na którą wszystkich serdecznie zapraszamy 
  11 listopada to również dzień, imienin naszego współbrata o. Marcina WirkowskiegoNa Mszę św. imieninową zapraszamy o godz. 18.00 i już teraz polecamy osobę dostojnego solenizanta naszym modlitwom. Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad codziennie o godz. 17.30 modlimy się na różańcu za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. W tym tygodniu wypominki będą odczytane według następujących ulic: w poniedziałek – Pl. Orląt Lwowskich, i ul. św. Mikołaja, we wtorek – ul. Góralska, Tęczowa, Strzegomska i Cieszyńskiego; w środę – ul. Braniborska; w czwartek– ul. Złotoryjska, Bolesławiecka; w piątek – ul. Podwale, Sikorskiego, Zelwerowicza, Drzewna i św. Barbary; w sobotę– za wszystkich naszych zmarłych, wypominki za zmarłych, podanych spoza parafii, oraz wypominki za zmarłych, gdzie nie zaznaczono ulicy.
 3. Z racji, iż najbliższy piątek, to trzeci piątek miesiąca, zapraszamy do naszego Sanktuarium na kolejne czuwanie nocne z Maryją. Początek czuwania o godz. 19.45. Składać się na nie będą: konferencja, modlitwa i adoracja przed Najświętszym Sakramentem i ok. 23.30 Msza święta. Zakończenie około pół godziny po północy.
 4. Kalendarz liturgiczny
  • w poniedziałek - wsp. św. Jozafata , bpa i męcz.
  • we wtorek - wsp. świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  • w piątek - święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Metropolitarnej Wrocławskiej
  • w sobotę - wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zak.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych i krótkie spotkanie.
 6. Zachęcamy wszystkich mężczyzn, nawiedzających nasze Sanktuarium, do zasilenia szeregów Róży męskiej w Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej działającej przy naszej parafii. Jeśli któregoś z Panów Maryja, natchnie swym zaproszeniem to prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii.
 7. W zakrystii są do nabycia książki naszego współbrata o. Piotra Łozy, którego znamy z rekolekcji wielkopostnych 2015 roku. Okładka tej książki i wprowadzenie jest autorstwa znanego nam o. Augustyna Pelanowskiego. Książki są do nabycia po każdej Mszy świętej.
 8. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych, których Bóg odwołał w ostatnim czasie do siebie. śp. Janinę Bobrownicką, śp. Mariana Basiurę i śp. Elżbietę Miłka. Modlimy się za nich, oraz wszystkich zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach. Wieczny odpoczynek…