Paulini Wrocław

Ogłoszenia na 30. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 30. Niedzielę Zwykłą
 1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku poświęcony jest on sytuacji naszych sióstr i braci w Chrystusie, mieszkających w Pakistanie. O sposobach przyjścia im z pomocą, możemy się więcej dowiedzieć z ulotek wyłożonych pod chórem przy wyjściu z kościoła.
 2. Miesiąc październik zbliża się powoli ku końcowi. Dziękujemy Panu Bogu za łaskę modlitwy różańcowej wraz z Maryją. Owoce, tej tak bardzo ukochanej, przez Maryję modlitwy, składamy w Jej matczynym  sercu. Pragniemy podziękować za przygotowanie i prowadzenie rozważań, wspólnotom: Oazie Kościoła Domowego - rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, wspólnocie Żywych Kamieni, Rodzinie Różańcowej i wspólnocie Neokatechumenalnej
  Ufamy, że różaniec dalej wybrzmiewać będzie w naszych rodzinnych domach.
  W naszym kościele przez cały miesiąc listopad, o godz. 17.30, do modlitwy różańcowej włączone będą wypominki za naszych bliskich zmarłych.
 3. W zakrystii są do odebrania kartki na wypominki. Przypominamy, aby na kartkach wyraźnie (drukowanymi literami) zaznaczyć ulicę zamieszkania i osoby zmarłe polecane w wypominkach, gdyż ułatwi nam to odczytywanie treści.
 4. W najbliższy czwartek - 1 listopada - przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień w którym oddajemy chwalę Bogu za wszystkich, którzy osiągnęli chwalę nieba. Porządek Mszy św. w tym dniu będzie niedzielny, za wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.00, której nie będzie.
  Oprócz tego,  o godz. 17.00 zapraszamy  na uroczyste Nieszpory, a po nich, na procesję do pięciu ołtarzy w czasie której będziemy modlić się za zamarłych.
 5. W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. To dzień,  kiedy pamiętamy w szczególny sposób, o naszych bliskich zmarłych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności.
  Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Również w tym dniu o godz. 17.00 jak w uroczystość Wszystkich świętych,zapraszamy na Uroczyste Nieszpory, a po nich na procesje z modlitwą wypominkową za zmarłych.
 6. Przypominamy, że w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych można uzyskać odpust zupełny, jeden raz, od południa 1 XI do północy 2 XI. Warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga..., modlitwa w intencji Ojca świętego; wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  Następnie wierni, którzy od 1 do 8 listopada, pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących.
 7. W miesiącu listopadzie, jak wspomniane było wcześniej, będziemy codziennie /za wyjątkiem niedzieli/, modlić się za  naszych zmarłych o godz. 17.30, modlitwą różańcową. Wypominki będą czytane według ulic. W najbliższą sobotę 03.11- będą odczytane wypominki z ul. Antoniego.
 8. W czasie oktawy Wszystkich Świętych (1-8.XI) o godz. 18.00 będą także, sprawowane Msze św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach..
 9. W tym tygodniu, przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie, czcicieli Niepokalanego Serca Maryi. Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz.10.30.
  Z posługą duszpasterską do chorych, jak już informujemy od pewnego czasu, ojcowie udadzą się za tydzień, czyli w II sobotę miesiąca
 10. Młodzież przygotowującą sie do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę /tj. 3.11/.  Na godz. 10.00 zapraszamy grupę starszą, na 11.00 zapraszamy grupę rozpoczynającą przygotowanie od tego roku.
 11. Z przykrością musimy poinformować, że powodu braków personalnych i zmian przepisów dotyczących możliwości pozyskiwania darów w Banku Żywności, w czerwcu br. po 40 latach swojej działalności, zakończyła swoją działalność Komisja Charytatywna przy naszej parafii. W podzięce wszystkim osobom zaangażowane w prace tej komisji, i ich rodzinom  oraz mającym swój udział w Parafialnym Kielichu Życia, będziemy sprawować ofiarę Mszy świętej w  najbliższą niedzielę o godz. 10.30. Wszystkich na Nią serdecznie zapraszamy.
 12. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do godz. 18.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za ofiary na tacę, jakie w tym dniu składane są na potrzeby renowacyjne naszej świątyni.
 13. Dziękujemy wszystkim włączającym się w sprzątanie naszej świątyni i przyozdabianie jej kwiatami. Przypominamy że sprzątanie to odbywa się w każdy piątek po wieczornej Mszy św. Wszystkich którzy chcieli by się włączyć, w to sprzątanie, a są takie potrzeby, serdecznie zapraszamy. 
 14. Wszystkich naszych bliskich zmarłych, których Bóg odwołał w ostatnim czasie, polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…