Paulini Wrocław

4 Niedziela Wielkanocna -30 kwietnia OGŁOSZENIA

4 Niedziela Wielkanocna -30 kwietnia OGŁOSZENIA

1. W IV niedzielę wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar pasterzy w Kościele: za Ojca świętego, Biskupów i Kapłanów. Przed nami: tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii i naszych rodzin.

2.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W najbliższą sobotę nabożeństwo i Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.30.

3. Kalendarz Liturgiczny:
w środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
W tym dniu porządek Mszy świętych niedzielny, czyli: 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. O godz. 12.00 Mszy świętej nie będzie.
w czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika
w sobotę – święto św. Apostołów, Filipa i Jakuba

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym Sanktuarium sprawujemy przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17.30.

5. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży. Spotkania w poniedziałki i środy o godz. 19.30. Zachęcamy do udziału w katechezach, których celem jest pogłębienie naszej wiary.

6. 1 maja zapraszamy na Majówkę na Ślężę. Tradycyjnie sezon pieszych pielgrzymek w Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna się pielgrzymką na Górę Ślężę. Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmi: Totus Tuus, które związane jest z osobą św. Jana Pawła II.
Pielgrzymka rozpoczyna się od nabożeństwa majowego o godz. 10.00 w Sanktuarium św. Anny i NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce, po nim będzie formować się grupa pielgrzymkowa, która wyruszy w kierunku Ślęży. Zakończenie Mszą Świętą na szczycie Ślęży.

7. Grupa wspólnot modlitewnych „Ogień Dwóch Serc” zaprasza do kościoła Bożego Ciała na czuwanie nocne z 5/6 maja od 19.00 do 9.00 rano.  Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy opiekują się naszym sanktuarium. Wszystkim parafianom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy błogosławionego tygodnia.

9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą śp. Annę Golega oraz zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.