Paulini Wrocław

1 Niedziela Wielkiego Postu - 26 lutego OGŁOSZENIA

1 Niedziela Wielkiego Postu - 26 lutego OGŁOSZENIA

1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy i przekazaliśmy na pomoc Ofiarom trzęsienia ziemi 1800 zł. Dziękujemy wszystkim za ofiarność.
 
2. Na nauki rekolekcyjne zapraszamy dzisiaj – na wszystkich Mszach świętych. Od poniedziałku do środy Msza święta z nauką rekolekcyjną o godz. 9.30, 18.00. Prosimy o modlitwę o błogosławione owoce rekolekcji.

3. W dniu dzisiejszym pod kościołami naszego miasta prowadzona jest kwesta na rzecz Chorych z wrocławskich hospicjów. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na potrzeby tych chorych, ponieważ wszystkie osoby, organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną, pracują społecznie.
Wrocławska Niedziela Hospicyjna jest okazją do konkretnego czynu miłosierdzia w szczególnym czasie Wielkiego Postu, wobec osób potrzebujących pomocy w ostatnim okresie swego ziemskiego życia. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

4. Przeżywając okres Wielkiego Postu, zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tego, co Jezus wycierpiał z miłości do każdego z nas. W przeżyciu tej prawdy pomagają nam nabożeństwa Męki Pańskiej - Gorzkie Żale, celebrowane w każdą niedzielę o godz. 17.00 oraz Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.15.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszą sobotę zapraszamy o godz. 11.00 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 10.30.
 
6. W najbliższą sobotę zapraszamy do naszego Sanktuarium na godz. 19.00 na koncert wielkopostny chóru Cantores Minores Wratislavienses. Szczegóły na plakacie.
 
7. W przyszłą - II niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Ad Gentes”, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy w tym dniu przede wszystkim wesprzeć naszych paulińskich misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych i charytatywnych w Kamerunie i RPA. Chcemy wspomóc ich posługę także przez ofiary, jakie będziemy mogli złożyć do puszek przed kościołem po każdej Mszy Świętej.
 
8. Wdzięczni Bogu za dary i łaski, jakie otrzymali w swoim życiu, bracia i siostry z I Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej formującej się przy naszej świątyni, zapraszają na wspólne modlitwy, w czasie których złożą WYZNANIE WIARY. Szczegóły na plakacie.
 
9. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wspólną modlitwę podczas wprowadzenia do naszej Parafii Relikwii św. Jose Sancheza del Rio, patrona ludzi młodych doświadczających przemocy, trudności, i tych, którzy cierpią prześladowania. Relikwie są wystawiane każdego dnia od godz. 17.30 na ołtarzu św. Józefa. Są jeszcze do wzięcia obrazki z modlitwą za jego wstawiennictwem oraz modlitewniki do nabycia w zakrystii.
 
10. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom dbającym o piękno i czystość naszej świątyni oraz tym, którzy wspierają sanktuarium i klasztor różnymi darami.