Paulini Wrocław

7 Niedziela Zwykła - 19 lutego OGŁOSZENIA

7 Niedziela Zwykła - 19 lutego OGŁOSZENIA

 1. W odpowiedzi na prośbę Episkopatu Polski dziś po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary, by przyjść z pomocą naszym braciom i siostrom żyjącym na objętych tragedią trzęsienia ziemi terenach Turcji i Syrii. Niech nasza ofiarność będzie wyrazem wdzięczności Bogu za okazywane nam, każdego dnia Miłosierdzie Boże.

2. Siostry św. Józefa bardzo serdecznie dziękują za dar wspólnej modlitwy podczas Mszy świętych w zeszłą niedzielę. Dziękują także za Wasz dar serca. Podczas kwesty zebrały 3560zł. Ogarniają Darczyńców wdzięczną modlitwą.

3. Okres Wielkiego Postu, który w tym roku rozpocznie się w najbliższą środę, tj. 22 lutego, to czas 40 dni przygotowania nas do obchodów Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.

4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. To umartwienie ma sens przede wszystkim duchowy, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu wyciszenie i modlitwa. Na Msze św. w tym dniu połączone z obrzędem posypania głów popiołem, zapraszamy o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.
Po Mszy wieczornej zapraszamy na modlitwę uwolnienia i uzdrowienia duszy i ciała. Pragniemy z Maryją zawierzać Jezusowi wszystkie nasze choroby - duszy i ciała, za przyczyną Maryi prosić Syna Bożego, aby przemieniał nasze serca i uczył nas miłości. Przez wstawiennictwo Matki Bożej będziemy zawierzać Bogu przede wszystkim to, co jest dla nas trudne i gorzkie.

5. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15, a nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą w niedzielę wielkopostną o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach i wypraszania ducha skruchy i nawrócenia.

6. Zapraszamy na rekolekcje Wielkopostne już za tydzień 27 lutego, czyli w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu. Będą one trwały do środy 1 marca. W tym roku poprowadzi je dla nas o. Tomasz Tlauka - paulin.Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych. W tygodniu natomiast, od poniedziałku do środy, zapraszamy na Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.30 i 18.00.

7. W przyszłą niedzielę we Wrocławiu odbędzie się XVII Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie wrocławskich instytucji zajmujących się ludźmi dorosłymi, umierającymi na raka. Pod wrocławskimi kościołami na rzecz tych Chorych odbędą się kwesty. Wszystkie osoby, organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną, pracują społecznie, dlatego całość zebranych pieniędzy zostanie przekazana na potrzeby chorych.

8. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2023/2024 do publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz publicznego Liceum Salezjańskiego oraz zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi.