Paulini Wrocław

2 Niedziela Zwykła - 15 stycznia OGŁOSZENIA

2 Niedziela Zwykła - 15 stycznia OGŁOSZENIA

1. We wszystkich klasztorach paulińskich przeżywamy uroczystość ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, głównego Patrona i Patriarchy naszego paulińskiego zakonu. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w naszych intencjach, za wszelkie oznaki i gesty życzliwości oraz troski o naszą wspólnotę zakonną posługującą tutaj we Wrocławiu.

2. W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00. Chcemy przez nią wyrazić naszą wdzięczność Bogu za dar bł. Euzebiusza, założyciela naszego paulińskiego zakonu, jego przykład i rolę, jaką odegrał w nadaniu właściwego kształtu i drodze naszego zakonnego życia.

3. Kalendarz Liturgiczny:
    w poniedziałek – obchodzimy w naszym zakonie święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Pustelników, Matki i Opiekunki Zakonu. Dziękując Bogu za dar  Maryi, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której jako Paulini ponowimy nasze przymierze z Maryją
    we wtorek - wsp. św. Antoniego, pustelnika
    w czwartek – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
    w piątek – wsp. bł. Euzebiusza, założyciela zakonu paulinów. W tym dniu również swój dzień imienin obchodzi nasz współbrat – o. Sebastian Gotkowicz. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
    w sobotę – wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
 
4. Polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…