Paulini Wrocław

2 Niedziela Adwentu 4 grudnia OGŁOSZENIA

2 Niedziela Adwentu 4 grudnia OGŁOSZENIA

1. Zgodnie z inicjatywą Konferencji Episkopatu Polski, w II niedzielę adwentu obchodzimy Dzień Modlitwy i Materialnej Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dlatego w całej Polsce po każdej Mszy świętej jest zbierana ofiara do puszek jako wyraz solidarności z braćmi i siostrami, którym przyszło żyć i wzrastać w wierze i warunkach o wiele trudniejszych niż nasze.

2. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory o godz. 17.30.

3. Tradycją lat ubiegłych, zapraszamy razem z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, na Adwentowe Koncerty u Paulinów. Dziś zapraszamy na koncert w wykonaniu studentów akademii, na godz. 19.00. Wstęp wolny.

4. We wtorek przeżywać będziemy dzień patrona naszej Parafii – św. Mikołaja. Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00. Dzieci, które przybędą na tę Mszę Świętą, otrzymają błogosławieństwo relikwiami św. Mikołaja.

5. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Msze święte w następującym porządku: o godz. 7.00, 16.00, 18.00 (na tej Mszy będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego). Serdecznie zapraszamy do uwielbienia Boga za dar Niepokalanej.

6. Zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej, by z Nią czuwać i oczekiwać na przyjście Jezusa. Msze święte roratnie sprawowane są codziennie, oprócz niedziel i uroczystości, o godzinie 7.00.

7. W ramach wizyty duszpasterskiej, zwanej „Kolędą” pragniemy początkiem przyszłego roku udać się z błogosławieństwem do rodzin naszej parafii.
Wizyta duszpasterska odbędzie tylko na życzenie konkretnych osób. Przyjdziemy tylko tam, gdzie zostaniemy zaproszeni.
Osoby, które chciałyby przyjąć w styczniu kolędę, prosimy o zgłoszenie w zakrystii, mailowo lub na dyżurny numer komórkowy, czy choćby wrzucając kartkę z zaproszeniem „na tacę” z podanym nazwiskiem, adresem i nr telefonu.
Zgłoszenia przyjmujemy od dziś do 26 grudnia. Takie zgłoszenie traktujemy jako zaproszenie kapłana do mieszkania.
Na podstawie zgłoszeń ustalimy plan kolędy, który ogłosimy w niedzielę 1 stycznia.
Wizytę rozpoczniemy od wtorku - 3 stycznia.
Prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom i pomoc w zgłoszeniu osobom starszym. Pod chórem i w zakrystii znajdują się kartki z informacją i formularzem zgłoszenia.

8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech tych świec nie zabraknie w naszym domu. Zanieśmy je również do osób starszych i samotnych jako znak wspólnoty wiary. Są również w zakrystii do nabycia opłatki na wieczerzę wigilijną.

9. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy troszczą się o piękno naszej świątyni oraz Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Niech św. Mikołaj swoim wstawiennictwem pomoże nam zbliżać się do Boga i kochać Jego Najświętszą Matkę.