Paulini Wrocław

33 Niedziela Zwykła 13 listopada OGŁOSZENIA

33 Niedziela Zwykła 13 listopada OGŁOSZENIA

1. Konferencja Episkopatu Polski w 2008 roku podjęła decyzję, aby każda druga niedziela listopada była w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
Organizatorem tego dnia jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Co roku wybierany jest jeden kraj szczególnie doświadczony cierpieniem. W 2022 roku jest to Ukraina.
Po Mszy Świętej można złożyć do puszek ofiarę serca jako pomoc, którą przekażemy dla najbardziej potrzebujących mieszkańców tego rejonu.

2. Przez najbliższy tydzień w wyznaczone dni modlimy się za naszych zmarłych o godz. 17.30 modlitwą różańcową.
W tym tygodniu wypominki będą odczytane według następujących ulic:
Poniedziałek: św. Antoniego, Czwartek: Braniborska, Włodkowica, Złotoryjska
Piątek: Dobra, Sobota: Legnicka, Sikorskiego, Podwale

3. W przyszły weekend będzie gościć w naszym sanktuarium zespół wokalny „Vox Eremi” kleryków naszego paulińskiego seminarium. Będą prowadzić nocne czuwanie oraz oprawę wszystkich Mszy świętych w niedzielę. Pragniemy również w tym dniu prosić Was o wsparcie naszego seminarium, przekazując tacę z niedzieli na ich utrzymanie. Bracia klerycy będą rozprowadzać również płyty naszego zespołu „Vox eremi” oraz chorału gregoriańskiego, którego są wykonawcami.

4. W najbliższy piątek miesiąca, zapraszamy do naszego Sanktuarium na nocne czuwanie z Maryją, Matką Jezusa. Początek czuwania o godz. 19.45, zakończenie około pół godziny po północy.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela zwykła w roku liturgicznym. Pragniemy przypomnieć, że, jak co roku zgodnie z prośbą naszej Kurii Metropolitarnej, zbierać będziemy do puszek dobrowolne ofiary przeznaczone na budowę nowych kościołów w naszej Archidiecezji

6. Kalendarz Liturgiczny:
    w środę – święto Rocznicy poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej
    w czwartek – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej
    w piątek – wsp. bł. Karoliny Kózkówny

7. Dziękujemy osobom, które wspierają Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła oraz tym, którzy włączają się w cotygodniowe piątkowe sprzątanie naszej świątyni. Niech Pan Jezus wynagrodzi Wam swoją przemożną łaską.