Paulini Wrocław

1 Niedziela Wielkiego Postu 6 marca OGŁOSZENIA

1 Niedziela Wielkiego Postu 6 marca OGŁOSZENIA

1.  Caritas Polska od 8 lat nieustannie wspiera ofiary konfliktu na Ukrainie przez struktury działające w ukraińskich miejscowościach. Dziś ta pomoc nabrała niespotykanych rozmiarów. Najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem niesienia wsparcia jest zbiórka finansowa. Dzięki niej na Ukrainie będzie można zakupić żywność i inne potrzebne materiały, utrzymać miejsca pracy, i zapewnić opiekę dla tych, którzy nie mogą uciec.
Zebraliśmy i przekazaliśmy na pomoc Ukrainie w ostatnich dniach ponad 10 000 zł. W przyszłym tygodniu wyjedzie pierwszy konwój z naszej archidiecezji. Trafi on do Lwowa, który przyjmuje na siebie tysiące uchodźców.
Wszystkich, którzy pragną przyjąć rodziny lub osoby, które uciekły w wyniku wojny, jak również wszystkich, którzy pragną świadczyć konkretną pomoc w postaci darów prosimy o kontakt z Caritas Wrocław, która profesjonalnie jest przygotowana ta stronie internetowej.
Dziękujemy wszystkim parafianom za wielką ofiarność.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. Odbywa się ona od godz. 13.00 do 17.00.

3. Na nauki rekolekcyjne zapraszamy dzisiaj – na wszystkich Mszach świętych. Od poniedziałku do środy Msza święta z nauką rekolekcyjną o godz. 9.30, 18.00.

4. W dniu dzisiejszym pod kościołami naszego miasta prowadzona jest kwesta na rzecz Chorych z wrocławskich hospicjów oraz z Hospicjum prowadzonego przez polskie siostry w Rwandzie. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na potrzeby tych chorych, ponieważ wszystkie osoby, organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną, pracują społecznie.
Wrocławska Niedziela Hospicyjna jest okazją do konkretnego czynu miłosierdzia w szczególnym czasie Wielkiego Postu, wobec osób potrzebujących pomocy w ostatnim okresie swego ziemskiego życia. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

5. Przeżywając okres Wielkiego Postu, zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tego, co Jezus wycierpiał z miłości do każdego z nas. W przeżyciu tej prawdy pomagają nam nabożeństwa Męki Pańskiej - Gorzkie Żale, celebrowane w każdą niedzielę o godz. 17.00 oraz Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 17.15.

6. W najbliższy piątek zapraszamy szczególnie do naszego Sanktuarium na nocne czuwanie z Maryją. Początek czuwania o godz. 19.45 zakończenie około pół godziny po północy.

7. Za tydzień w niedzielę serdecznie zapraszamy na godz. 12.00 małżonków, którzy pragną odnowić przed Bogiem swoją przysięgę małżeńską i przyjąć indywidualne błogosławieństwo. Natomiast o godz. 13.30 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez wspólnotę „Koinonia Jan Chrzciciel”.

8.  W przyszłą - II niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Ad Gentes”, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy w tym dniu przede wszystkim wesprzeć naszych paulińskich misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych i charytatywnych na ziemi ukraińskiej. Chcemy wspomóc ich posługę także przez ofiary, jakie będziemy mogli złożyć do puszek przed kościołem po każdej Mszy Świętej.

9. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży. Spotkania w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Zachęcamy do pogłębienia naszej wiary.

10. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom dbającym o piękno i czystość naszej świątyni oraz tym, którzy wspierają sanktuarium i klasztor różnymi darami.